MotoNews.pl

Kabriolet Bentley Continental GT Speed 2013 na zdjęciach z przecieku

28 grudnia 2012

Kategoria | Premiery  Rynek Premium
Continental GT Speed 8

Kabriolet Bentley Continental GT Speed w wersji na 2013 owiany jest jeszcze tajemnicą. Producent nie opublikował żadnych informacji na jego temat, nie wyznaczono także oficjalnie daty debiutu modelu, choć plotka głosi, że światową premierę mieć będzie w styczniu podczas North American Auto Show w Detroit. Wiemy natomiast, jak będzie wyglądać nowy kabriolet Bentleya, a to za sprawą internetowego przecieku.

W sieci znalazły się oficjalne zdjęcia Continentala GT Speed z otwieranym dachem w odsłonie na 2013 rok. Na fotografiach oglądać można model w kolorze amarantowym, ale samochód z pewnością będzie dostępny także w innych odcieniach karoserii.

Jak już wspominaliśmy, nie możemy się podzielić z Czytelnikami żadnymi potwierdzonymi informacjami na temat specyfikacji technicznej Continentala GT Speed Cabrio, ale należy się spodziewać, że nie będzie ona specjalnie odbiegać od charakterystyki wariantu z trwałym dachem. Oznaczałoby to, że kabriolet będzie korzystać z tego samego 6-litrowego silnika W12 biturbo generujące moc 625 KM i maksymalny moment obrotowy 800 Nm. Samochód ten mógłby się wtedy rozpędzać z miejsca do 100 km/h w nieco ponad 4 sekundy i rozwijać prędkość maksymalną 330 km/h.

Zdjęcia: Bentley, opracowanie: BM