MotoNews.pl

BMW X6 według Sportec

31 grudnia 2012

Kategoria | Sportec  Tuning
Marka, model | ,
Sportec BMW X6 5

Szwajcarska firma tuningowa Sportec pokazała, na co ją stać na przykładzie najnowszego BMW X6 i przedstawiła właśnie swój całkiem obszerny program modyfikacji dla tego modelu.

Specjaliści ze Sportec przyznają się do przeprogramowania jednostki kontrolnej silnika, modyfikacji układu dolotowego i kilku pomniejszych przeróbek w 6-cylindrowej, 3-litrowej jednostce wysokoprężnej. Dzięki tym zmianom silnik zaczął generować 370 KM/276 kW zamiast standardowych 300 KM i maksymalny moment obrotowy o wartości 749 Nm zamiast skromnych, fabrycznych 406 Nm.

Tuner twierdzi, że niemiecki SUV po jego ingerencji potrafi rozpędzić się z miejsca do 100 km/h w 5,4 sekundy (czyli o 1,1 sekundy szybciej niż standardowe BMW X6 wyposażone w diesla). Rozwija też prędkość maksymalną 264 km/h zamiast bazowych 209 km/h.

Oprócz mocniejszego silnika X6 otrzymał również sportowy układ wydechowy z końcówkami rur wykonanymi z włókna węglowego generujący potężny, niski dźwięk i zestaw nowych, 20-calowych obręczy z lekkich stopów OZ, dzięki którym masa pojazdu obniżyła się o 40 kg. Seryjną przekładnię wymieniono na automatyczną skrzynię Steptronic o zmodyfikowanych przełożeniach.

Niestety nie wiemy jeszcze, ile kosztuje pakiet modyfikacji dla BMW X6 autorstwa Sportec.

Zdjęcia: Sportec, opracowanie: BM