MotoNews.pl

BMW X6 M zakamuflowane przez Inside Performance

06 maja 2013

Kategoria | Tuning
Marka, model | ,
BMW X6 M 8

Prezentujemy nowy pakiet tuningowy dla BMW X6 M autorstwa specjalistów z Inside Performance rezydujących w Niemczech. Swoją propozycję przeróbek dla szybkiego i rzucającego się w oczy, bawarskiego SUVa opatrzyli mianem „Stealth”, co zwykle wskazuje na stylistykę w stylu trudnych do wykrycia samolotów wojskowych, czyli ciemnoszare nadwozie i żółte lub pomarańczowe akcenty. Jednak tym razem nazwa jest myląca, choć BMW X6 M zmodyfikowane przez Inside Performance też w pewien sposób nawiązuje do militarnych „klimatów”. Białe nadwozie SUVa pokryto bowiem lakierem imitującym wojskowy kamuflaż – wielkopikselową „panterką” w odcieniach szarości, czerni i koloru niebieskiego.

Oprócz niezwykłego wyglądu nadwozia BMW X6 M zyskało kilka nowych elementów poprawiających jego aerodynamikę i wygląd, nowe otwory wentylacyjne w przedniej części oraz specjalne felgi wykonane przez innego tunera – znaną firmę Vorsteiner. Wprowadzone modyfikacje sprawiły, że BMW jest o 10 cm szersze od standardowego modelu.

Pod maską także zaszły zmiany. Optymalizacja jednostki kontrolnej silnika zaowocowała zwiększeniem mocy do ponad 700 KM i maksymalnego momentu obrotowego do 850 Nm. BMW ma teraz nowe, sportowe konwertery katalityczne i wyczynowy układ wydechowy. Niestety tuner nie pochwalił się nowymi osiągami stuningowanego X6 M.

We wnętrzu zakamuflowanego, bawarskiego SUVa znajdziemy nowy wyświetlacz danych na desce rozdzielczej ukazujący wszystkie najważniejsze informacje na temat samochodu.

Zdjęcia: Inside Performance, opracowanie: BM