MotoNews.pl

Koncepcyjne Fiaty 500 na NAIAS w Detroit

14 stycznia 2013

Marka, model | ,
Fiat 500 Cattiva 1

Podczas Północnoamerykańskiego Międzynarodowego Salonu Motoryzacyjnego w Detroit Fiat prezentuje dwie nowe, koncepcyjne wersje modelu 500. Bazują na Fiacie 500 Abarth i wprowadzonym niedawno na rynek w USA Fiacie 500 Turbo.

Pierwszy z konceptów nosi nazwę Fiat 500 Abarth Tenebra i został zaprojektowany dla – posłużmy się tu słowami producenta – „motoryzacyjnych purystów, którzy pragną większego luksusu i wytrawniejszego stylu”. Jak to wygląda w praktyce?

Fiat 500 Abarth Tenebra ma nadwozie pokryte szarym lakierem w kolorze Matte Grigio, który połączono z chromowanymi akcentami o czarnej barwie. Błyszczące i czarne są obudowy reflektorów, świateł tylnych i 16-calowe obręcze z lekkich stopów Hyper Nero Chrome Abarth. Wygląd auta dodatkowo poprawia dyskretny pasek biegnący z boku auta, który też jest szary, lecz ma błyszczącą powierzchnię. Podobnie potraktowano obudowy lusterek bocznych. Tworzy to ciekawy kontrast z matową resztą nadwozia. Na dachu umieszczono błyszczące, szare logo Abarth Scorpion.

We wnętrzu kabiny także rozgościł się duet czerni i szarości. Przednie fotele, to sportowe modele Abartha wyposażone w wyścigowe uprzęże bezpieczeństwa i wykończone czarną skórą z szarymi lamówkami i przeszyciami. Kierownica ma spłaszczoną dolną część, a deskę rozdzielczą pokryto czarną skórą o szarych szwach i włóknem węglowym. Kierowca i pasażer zapewne docenią również system audio z sześcioma głośnikami, subwooferem i 8-kanałowym wzmacniaczem.

Drugi pojazd koncepcyjny nazywa się Cattiva i wyróżnia się silnikiem turbo oraz miedzianym odcieniem nadwozia, podobnie jak w przypadku Tenebry zestawionym z czarnymi akcentami na obudowach reflektorów, świateł tylnych, dachu i agresywnym spojlerze umieszczonym na pokrywie bagażnika. Powstanie konceptu Fiat 500 Cattiva zainspirowały modele Fiat 500 Sport i Turbo.

Koncept został wyposażony w sportowe zawieszenie i 16-calowe, ciemnoszare obręcze o satynowym wykończeniu. Wnętrze wykończono czarną skórą zeszytą srebrnymi nićmi i zaopatrzono w sportową kierownicę i system Beats Audio.

Zdjęcia: Fiat, opracowanie: BM