MotoNews.pl

Nissana 370Z Touring według K3 Project

23 stycznia 2013

Kategoria | Tuning
Marka, model | ,
Nissan 370Z Touring 3

Firma K3 Project specjalizuje się w dobieraniu ciekawych, nietuzinkowych obręczy do różnego rodzaju samochodów. Ostatnio postanowiła przekształcić Nissana 370Z Touring z 2009 roku w samochód demonstracyjny, ukazujący możliwości tunera. Coupe, w którym zastosowano fabryczny pakiet opcjonalnych komponentów Sport zyskało nowe obręcze – dzieło K3 Projekt – o nazwie Projekt1, które mają średnicę 20 cali. Komponenty te wyróżniają się pięcioma ramionami i masywnym designem.

Gdyby była to jedyna modyfikacja wprowadzona do Nissana 370Z Touring, to właściwie nie byłoby o czym mówić i nie zawracalibyśmy głowy naszym Czytelnikom. Specjaliście z K3 Project pokusili się jednak o kilka dodatkowych zmian. Jedną z nich jest zamontowana na nadwoziu dokładka na przedni zderzak z włókna węglowego marki SunLine Racing. Z tego samego materiału wykonano drugi dodatkowy komponent nadwoziowy, jakim jest tylny dyfuzor dostarczony przez Evo-R. By wszystko zostało spięte ładną, stylistyczną klamrą, osłonę słupka B i obudowy lusterek bocznych wymieniono na warianty również zdradzające obecność włókna węglowego w składzie konstrukcji. To jednak nie wszystko – Nissan 370Z Touring zyskał jeszcze wydatniejsze błotniki, nowe plakietki po bokach nadwozia i pokrywę silnika z włókna węglowego. We wnętrzu kabiny również czeka na nas niespodzianka – wykończono je czerwonymi ozdobnikami z włókna węglowego stworzonymi przez Carbon Signal.
.
K3 Project pokusił się nawet o delikatny tuning techniczny Nissana. 370Z Touring po ingerencji tunera może się pochwalić dolotem zimnego powietrza marki Stillen Generation, układem wydechowym cat back marki Invidia, nowymi końcówkami rur wydechowych przygotowanymi przez Z1 oraz nowymi, malowanymi proszkowo tarczami hamulcowymi z oferty Akebono. Na koła nałożono pierścienie dystansowe – 20 mm przy przedniej osi i 25 mm przy tylnej.

Zdjęcia: K3 Project, opracowanie: BM