MotoNews.pl

Nowy Bentley Mulsanne zadebiutuje w Genewie

24 stycznia 2013

Kategoria | Rynek Premium
Marka, model | ,
Bentley Mulsanne 11

Na marcowym Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Genewie pokaże się po raz pierwszy nowa odsłona Bentley’a Mulsanne wyposażone w bardziej rozbudowane systemy komunikacyjne i rozrywkowe, z jeszcze bardziej komfortową kabiną i w nowych kolorach. Bentley wprowadzi do swojego okrętu flagowego szereg nowych, luksusowych elementów.

W nowej specyfikacji Comfort pasażerowie będą mogli korzystać z wygodnych zagłówków z ustawianymi ręcznie skrzydłami bocznymi oraz z nowych podnóżków chowanych w razie potrzeby pod przednimi fotelami, a także z poduszek wypełnionych delikatnym kaczym pierzem. Będą również mogli odsłonić się od świata za pomocą specjalnych zasłonek.

W specyfikacji Entertainment nowy Mulsanne kusi Wi-Fi i dodatkowymi, rozkładanymi blatami przystosowanymi do podłączenia iPada i komunikacji z bezprzewodową klawiaturą. Po rozłożeniu stoliczki są płaskie i można ich użyć np. do sporządzenia odręcznych notatek. Po przyciśnięciu odpowiedniego guzika, część blatu unosi się odsłaniając miejsce na iPada i klawiaturę – stolik jest gotowy do połączenia z Internetem za pośrednictwem pokładowego routera. Metalowe blaty zostały także wyposażone w specjalny czujnik, który eliminuje możliwość przytrzaśnięcia sobie palców podczas składania stolika. Specyfikacja Entertainment obejmuje także m.in. dwa wyświetlacze LCD w tylnej części zagłówków przednich foteli, odtwarzacz płyt DVD i wysokiej klasy system audio ze słuchawkami Bluetooth i pilotem.

Mulsanne będzie oferowany w trzech nowych kolorach nadwozia i z nowymi torbami podróżnymi należącymi do wyposażenia samochodu wykonanymi na zamówienie brytyjskiego producenta przez włoską firmę Schedoni. Zestaw toreb obejmuje dwie duże walizki, dwie mniejsze walizki i dwa składane pokrowce na odzież.

Nowego Bentley’a Mulsanne będzie można zamawiać już od kwietnia tego roku.

Zdjęcia: Bentley, opracowanie: BM