MotoNews.pl

Kubica po testach Mercedesa AMG C-Coupe DTM

25 stycznia 2013

Kategoria | Sport
Kubica DTM 3

Wczoraj informowaliśmy, że Robert Kubica właśnie przeprowadza na torze Ricardo Tormo w okolicach Walencji pierwsze testy Mercedesa AMG C-Coupe w wyścigowej specyfikacji dostosowanej do wymagań serii DTM, a dziś możemy już zaprezentować zdjęcia z tego wydarzenia i przekazać Czytelnikom pierwsze wrażenia naszego utalentowanego rodaka.

Choć Deutsche Tourenwagen Masters to najpopularniejsza na świecie seria wyścigowa dla aut turystycznych, to dla Roberta Kubicy tego typu jazda jest całkowitą nowością i Polak musiał poświęcić nieco czasu na oswojenie się z charakterystyką prowadzenia samochodu wyścigowego DTM.

Kubica spędził na torze bardzo pracowity dzień – udało mu się ukończyć 114 okrążeń i pokonać Mercedesem AMG C-Coupe AMG 456, 57 km, czyli znacznie więcej niż dystans, do jakiego jest przyzwyczajony (dystans wyścigu F1 to zwykle nieco ponad 300 km).

– Mój pierwszy dzień testów samochodu DTM był świetną zabawą. Wiele się dowiedziałem o serii i o Mercedesie AMG C-Coupé DTM. Okrążenie instalacyjne przejechałem po suchym torze, a później zaczęło mocno padać i musieliśmy odczekać, aż tor wyschnie. W sumie było to dobre doświadczenie, pozwalające mi zapoznać się z autem w różnych warunkach pogodowych. W Mercedesie AMG C-Coupé DTM czułem się bardzo komfortowo pomimo długiej przerwy, która oznaczała konieczność dostosowania się do dużej siły docisku, generowanej przez samochód wyścigowy DTM. Jestem bardzo zadowolony ze swojego występu podczas pierwszego dnia testów DTM. Nie miałem z autem żadnych problemów – powiedział Robert Kubica.

Zdjęcia: Mercedes-Benz, opracowanie: BM