MotoNews.pl

Audi Q7 Strator GT 780

25 stycznia 2013

Kategoria | Hofele Design  Tuning
Marka, model | ,
Audi Q Strator 6

Niemiecka firma tuningowa specjalizująca się w modyfikacjach pojazdów luksusowych – Hofele-Design stworzyła wieloelementową ofertę akcesoriów upiększających wszystkie warianty najnowszego Audi Q7 po faceliftingu. Mają one podnieść jakość i dynamikę modelu producenta z Ingolstadt. Co ciekawe – ja podaje tuner – większość komponentów należących do zestawu przygotowanego przez Hofele-Design dla luksusowego SUVa sprzedaje się nie w Europie, lecz w Chinach, Rosji i Ameryce Północnej.

Pakiet nadwoziowy zmienia zwykłe Audi Q7 w dynamicznego indywidualistę o nazwie „Strator GT 780”. Fabryczny zderzak przedni zostaje zastąpiony nowym, z dużymi wlotami powietrza i czterema dodatkowymi światłami. Imponujące kształty Q7 wyostrzają dodatkowo wydatniejsze nadkola. Połączenie czterech, owalnych końcówek rur wydechowych i szerokiego dyfuzora na fartuchu tylnym sprawia, że Audi wydaje się jeszcze mocniejsze. Za omówiony powyżej zestaw tuner żąda 6900 euro.

Oprócz tego można zamówić jeszcze nowe obręcze Reverso II o średnicy 20 lub 22 cali oraz moduł obniżający zawieszenie w zależności od prędkości, jaką rozwija samochód. Jeśli nie przekracza ona 80 km/h, zawieszenie utrzymuje się o 40 mm niżej nad nawierzchnią drogi niż w wariancie fabrycznym. Przy większej prędkości zawieszenie powraca do standardowego ustawienia, by zapewnić maksymalne bezpieczeństwo i komfort pasażerom.

Wnętrze Audi Q7 eksperci z Hofele-Design wykończyli dwukolorową tapicerką skórzaną z haftowanymi elementami i ornamentalnymi szwami. Tapicerką pokryto nie tylko fotele, lecz także panele drzwiowe, przednie i tylne podłokietniki i kierownicę.

Hofele-Design pokusił się też o tuning technicznych diesli o pojemności 3 i 4,2 l oraz jednostek benzynowych o pojemności 3, 3,6 i 4,2 l. Na przykład 3-litrowy diesel TDI dzięki ingerencji tunera wzmacnia się ze standardowych 245 KM/180 kW do 318 KM/234 kW, a maksymalny moment obrotowy rośnie z 550 do 599 Nm.

Zdjęcia: Hofele Design, opracowanie: BM