MotoNews.pl

Subaru BRZ RA Racing

28 stycznia 2013

Kategoria | Sport
Marka, model | ,
Subaru BRZ RA 2

Subaru przedstawiło nową wersję sportowego modelu BRZ przeznaczoną do sprzedaży wyłącznie na rynku japońskim. Opatrzony plakietką „RA”, nowy wariant Subaru BRZ został zaprojektowany z myślą o jednomarkowych seriach wyścigów samochodowych. Udział w wyścigach w Subaru BRZ RA ma być przyjemną i stosunkowo niedrogą formą motosportu dla mas.

W porównaniu ze standardowym BRZ model RA Racing otrzymał szereg udoskonaleń technicznych zwiększających osiągi auta oraz dodatkowe wyposażenie zapewniające bezpieczeństwo kierowcy i pilotowi. Niestety producent nie poinformował dokładnie, o ile mocniejszy jest silnik w BRZ RA w porównaniu z wersją bazową.

Fabryczne tarcze hamulcowe wymieniono na nowe, wentylowane i doprowadzono do nich nowe, zaprojektowane specjalnie z tej okazji doloty powietrza. Silnik ma nową chłodnicę oleju. Samochód wzbogacił się także o mechanizm różnicowy o ograniczonym uślizgu Torsena.

Subaru BRZ RA Racing nie wypiera się swoich korzeni, dlatego wciąż posiada pewne elementy wyposażenia zwiększające wygodę podróżowania. Należy do nich na przykład regulowana ręcznie klimatyzacja, która z pewnością przyda się, gdy wyścigowa gorączka sięgnie zenitu. Oprócz tego przyszli właściciele Subaru BRZ RA Racing mogą się spodziewać: sześciopunktowej klatki bezpieczeństwa, 4-punktowych pasów bezpieczeństwa, specjalnych dywaników i zaczepów transportowych.

Subaru BRZ RA będzie startować w serii GAZOO Racing 86/BRZ organizowanej (jak na razie) jedynie w Japonii, ale kto wie, może ideę podchwycą i inne kontynenty?

Zdjęcia: Subaru, motorward.com, opracowanie: BM