MotoNews.pl

Nissan 370Z NISMO 2013

11 lutego 2013

Kategoria | Premiery  Targi
Marka, model | ,
Nissan 370Z Nismo 5

Podczas rozpoczętego właśnie Chicago Auto Show odwiedzający wystawę mają okazję, by po raz pierwszy rzucić okiem na model Nissan 370Z NISMO. Pojazd pojawi się w sprzedaży w USA latem tego roku.

Aktualny Nissan 370Z NISMO oferuje moc 350 KM, nadwozie i wnętrze w stylistyce samochodów wyścigowych, specjalne zmodyfikowane zawieszenie i unikalne, wyjątkowo lekkie obręcze z lekkich stopów. Wersja na rok 2014 może się pochwalić jeszcze bardziej atrakcyjnym wyglądem. Niektóre elementy w przedniej i tylnej części nadwozia oraz dolne progi boczne, obudowy lusterek bocznych i tylny spojler NISMO mają teraz odcień ciemnej szarości i ozdobiono je czerwonymi paskami. We wnętrzu Nissana 370Z NISMO znajdziemy również nową kierownicę z czerwonymi akcentami i obrotomierz NISMO z czerwoną tarczą.

Świetne osiągi 370Z NISMO to zasługa zaawansowanej platformy Nissan FM, dopracowanego zawieszenia i 3,7-litrowego silnika V6 DOHC z VVEL generującego moc 350 KM i maksymalny moment obrotowy 375 Nm dostępny od 5200 obr./min. System, VVEL wspomaga optymalizację pracy przepustnic. Nissan 370Z NISMO ma także specjalnie skonfigurowany układ wydechowy i jednostkę kontrolną silnika skalibrowaną inaczej niż w wariancie bazowym.

370Z NISMO jest dostępny tylko z jedną wersją skrzyni biegów – 6-biegową przekładnią manualną z elektronicznym asystentem aplikującym międzygaz podczas zmiany biegu na wyższy bądź niższy noszącym nazwę SynchroRev Match.

Pojazd porusza się na sportowym ogumieniu Bridgestone Potenza S001 w rozmiarze 245/40ZR19 z przodu i 285/35ZR19 z tyłu. Opony zamontowano na 5-ramiennych, 19-calowych obręczach Nissan RAYS. Za wytracanie prędkości odpowiedzialny jest sportowy układ hamulcowy z wentylowanymi tarczami o średnicy 14 cali z przodu i 13,8 cali z tyłu. Przednie tarcze hamulcowe mają 4-tłoczkowe zaciski, a tylne 2-tłoczkowe.
Nissan 370Z NISMO 2014 będzie dostępny w nowych kolorach nadwozia oraz z nową przednią częścią nadwozia z w pełni zintegrowanym spojlerem dodającym autu dynamiki. Wersja NISMO jest o 16 cm dłuższa od standardowego coupe 370Z. Specjalne progi boczne i tylny zderzak pomagają kontrolować przepływ powietrza pod samochodem, a funkcjonalny spojler tylny zwiększa siłę docisku do podłoża.

Elementy wyposażenia kabiny skoncentrowano wokół potrzeb kierowcy. Znajdziemy tam sportowe fotele pokryte czarno-czerwoną tapicerką z tkaniny zeszytej czerwonymi nićmi i ozdobionej logo NISMO, obrotomierz NISMO, kierownicę obciągniętą Alcantarą i udekorowaną czerwonymi nićmi, gałkę dźwigni zmiany biegów obciągniętą gładką skórą i aluminiowe nakładki na pedały gazu, hamulca i sprzęgła. Na pionowym panelu konsoli środkowej umieszczono plakietkę z numerem seryjnym potwierdzającym autentyczność danego egzemplarza Nissana 370Z NISMO.

Zdjęcia: Nissan, newspress.co.uk, opracowanie: BM