MotoNews.pl

Kia Optima Hybrid inspirowana postacią Supermana zadebiutowała na Chicago Auto Show

11 lutego 2013

Marka, model | ,
Superman Optima 8

Pod koniec stycznia zapowiadaliśmy pojawienie się modelu Kia Optima Hybrid poddanego tuningowi wizualnemu w taki sposób, by przypominała samochód, jakiego nie powstydziłby się Superman, a dziś już po oficjalnej premierze na Chicago Auto Show możemy pokazać naszym Czytelnikom, jak dokładnie wygląda ten niecodzienny model.

Superman Optima Hybrid to wspólny projekt amerykańskiego oddziału KIA, firmy DC Entertainment zajmującej się wydawaniem komiksów oraz magazynu Super Street i ósmy z kolei pojazd poświęcony jednej z najsłynniejszych postaci komiksowych. W zeszłym roku powstały już bowiem Optima, Soul, Forte i Rio dla komiksowych bohaterów z Ligi Sprawiedliwych. Ósmy i ostatni samochód z tej serii ma być amalgamatem najciekawszych rozwiązań z poprzednich projektów. Ponieważ cała akcja miała związek z kampanią na rzecz głodujących w Afryce, której przyświecało hasło „Możemy być bohaterami”, ostatnia Kia poświęcona jest najsłynniejszemu komiksowemu bohaterowi, czyli Supermanowi. Producent uznał, że Superman jako symbol siły i uczciwości będzie idealnym patronem dla pierwszego modelu Kia z napędem hybrydowym. Oczywiście nie obyło się bez poważnych modyfikacji wizualnych.

Optima zyskała poszerzone błotniki, które nadały jej bardziej muskularny wygląd. Do tego dołożono zawieszenie o wysokości regulowanej za pośrednictwem przycisku umieszczonego w kabinie. Nadwozie polakierowano oczywiście w taki sposób, by kojarzyło się z kostiumem Supermana – jest niebieskie, na masce umieszczono słynne logo z literą S, a poszczególne elementy podkreślono kolorem czerwonym, co ma nawiązywać do czerwonej podszewki płaszcza Supermana. Podwozie podświetlono na czerwono, co z kolei ma przypominać słynne „laserowe spojrzenie”, którym Superman obezwładniał wrogów. Atrapa chłodnicy komiksowej Optimy Hybrid przypomina pas Supermana.

W kabinie znajdziemy podobny schemat kolorystyczny – z niebiesko-czarnymi fotelami, które – podobnie jak kierownicę – ozdobiono logo Supermana.

Zdjęcia: Kia, newspress.co.uk, opracowanie: BM