MotoNews.pl

Ford Focus ST Tanner Foust Edition

18 marca 2013

Kategoria | Tuning
Marka, model | ,
Foust Cobb Focus ST 11

Tanner Foust to wszechstronny kierowca i trzykrotny rajdowy mistrz USA, który oprócz tego zdobył dwa złote medale w X Games w kategorii “rajdy” i dwa razy tytuł mistrzowski w Formula Drift. Pan Foust przygotowuje własną edycję modelu Ford Focus ST i sprzymierzył się w tym celu z firmą COBB Tuning. Specjalna wersja Focusa ST trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku.

Koncepcyjną wersję Focusa ST Foust Edition można było zobaczyć w zeszłym roku w listopadzie na SEMA Show. Umowa podpisana z COBB Tuning umożliwi Foustowi wyprodukowanie serii komponentów potrzebnych do nadania indywidualnego charakteru fabrycznej wersji. COBB Tuning zajmie się kalibracją jednostki kontrolnej silnika, produkcją intercoolerów, dolotów powietrza, układu wydechowego i elementów zawieszenia. Sprawi także, że moc 2-litrowego silnika EcoBoost zwiększy się o 20% w stosunku do wariantu standardowego – do 300 KM i poprawi stabilność pojazdu.

Ford Focus ST Tanner Foust Edition będzie także wyposażony w pakiet komponentów z włókna węglowego poprawiających profil aerodynamiczny nadwozia, specjalną atrapę chłodnicy, dekoracyjne naklejki nadwoziowe i zestaw nowych obręczy oraz opon. Wszystkie akcesoria będą oferowane w kilku zestawach różniących się obszernością, można je będzie także nabyć indywidualnie. Niestety oferta pana Fousta dotyczy tylko mieszkańców USA.

Zdjęcia: Tanner Foust, opracowanie: BM