MotoNews.pl

Renault i Ross Lovegrove tworzą nowy pojazd koncepcyjny

18 marca 2013

Kategoria | Auta koncepcyjne
Marka, model |
Renault Ross-Lovegrove 5

Renault i Ross Lovegrove przygotowali wspólną, motoryzacyjna niespodziankę. Już 8 kwietnia w samo południe zaprezentują na Triennale w Mediolanie nowy pojazd koncepcyjny, który ma być symbolem nowej strategii designu marki. Tym Czytelnikom, którym nazwisko Ross Lovegrove niewiele mówi, służymy dodatkowymi informacjami.

Ross Lovegrove to uznany, brytyjski projektant przemysłowy, który wypracował własny, bardzo indywidualny styl inspirowany formami organicznymi. Jego najbardziej znane prace to np. walkmany stworzone dla Sony i komputery zaprojektowane dla Apple. Wielokrotnie zdobywał ważne nagrody w dziedzinie wzornictwa, takie jak Red Dot Design Award, a jego projekty można podziwiać w tak ważnych placówkach muzealnych, jak: Muzeum Guggenheima w Nowym Jorku, czy centrum Pompidou w Paryżu.

Wróćmy jednak do koncepcyjnego pojazdu, jaki Lovegrove przygotował dla Renault. Na razie niewiele o nim wiadomo, producent nie ujawnił nawet nazwy. Wiemy natomiast, że celem projektu była „eksploracja nowych kierunków we wzornictwie”. Analizując naturę, jej systemy i przepływy energii desigerzy chcieli stworzyć dzieło, które zwróci uwagę na te zjawiska i pozwoli lepiej zrozumieć je same i ich wpływ na ludzi.

Temu lakonicznemu opisowi w materiale prasowym towarzyszyła seria zdjęć ukazujących detale nowego pojazdu Renault, w tym bardzo ciekawe obręcze, rzeczywiście przypominające bardziej żywy organizm, niż samochodowe felgi. Reflektory natomiast skojarzyły się nam z kolorowymi ukwiałami na rafie koralowej.

Trzeba przyznać, że nowy pojazd koncepcyjny zapowiada się bardzo ciekawie. W pełnej krasie będzie go można podziwiać w Mediolanie w dniach 9-16 kwietnia. Oczywiście nie omieszkamy opublikować zdjęć z włoskiej wystawy, o ile tylko wpadną w nasze ręce. Na razie nie wiadomo, czy rozwiązania stylistyczne zaproponowane przez Rossa Lovegrove trafią do modeli produkcyjnych Renault.

Zdjęcia: Renault, opracowanie: BM