MotoNews.pl

Land Rover Discovery 3.0 TDV6 XS – RS300 według Kahn Design

14 czerwca 2013

Kategoria | Kahn Design  Tuning
Land Rover Discovery 6

Land Roverowi Discovery udało się wyjść z cienia Range Rovera i zasłużyć na miano prawdziwej “nowoczesnej klasyki”. Wprowadzony na rynek w 1989 roku model z ambicjami, by stać się kluczowym graczem na rynku stylowych pojazdów terenowych, stworzył swoją własną niszę rynkową i odniósł międzynarodowy sukces. Nic więc dziwnego w tym, że zainteresowała się nim firma tuningowa Kahn Design, specjalizująca się w modyfikacjach brytyjskich samochodów “offroadowych”.

Eksperci z Kahn Design zaproponowali dla Land Rovera Discovery bardzo gustowny, stonowany pakiet tuningowy. Samochód zyskał nową atrapę chłodnicy w stylu RS z trójwymiarową siatką, parę wentylowanych osłon umieszczonych pod przednim i tylnym zderzakiem, nakładki na progi drzwiowe wykonane ze stali szlachetnej, LEDowe oświetlenie na przednich nadkolach, laminowane owiewki, 22-calowe obręcze z lekkich stopów RS600 i przyciemnione szyby.

Wnętrze Kahn Discovery RS300 zostało wykończone materiałami najwyższej jakości. Tunerzy postawili na naturalny wygląd i przyjemną fakturę perforowanej skóry ozdobionej dekoracyjnymi przeszyciami. Taką tapicerką pokryto wszystkie siedem foteli. Skórzane obicie ze szwami w kontrastowym kolorze znajdziemy też na schowku na rękawiczki i podłokietnikach. Nowy obrotomierz i prędkościomierz mają białe tarcze z czerwoną podziałką. Na pedałach gazu, hamulca i sprzęgła pojawiły się wentylowane nakładki z aluminium. Wymieniono także dywaniki.

Zdjęcia: Kahn Design, opracowanie: BM