MotoNews.pl

Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport Vitesse rozpędza się do 408,84 km/h

12 kwietnia 2013

Kategoria | Sport
Marka, model | ,
Veyron GrandSport Vitesse14

Tydzień nie zaczął się dla Bugatti najlepiej, kiedy Veyron SS został pozbawiony tytułu “najszybszego na świecie samochodu produkcyjnego”, jednak wygląda na to, że weekend przyniósł dobre wieści dla francuskiego producenta. Wiadomo już bowiem oficjalnie, że Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse zostało najszybszym na świecie produkcyjnym kabrioletem sportowym”.

4 kwietnia na torze testowym Volkswagena w Ehra-Lessien chińskiemu kierowcy, Anthony’emu Liu udało się rozpędzić Veyrona Grand Sport Vitesse do prędkości 408,84 km/h. Wynik oficjalnie potwierdził przedstawiciel niemieckiego TŰV.

“Gdy wprowadziliśmy na rynek model Vitesse, ustaliliśmy, że prędkość maksymalna tego kabrioletu będzie wynosić 375 km/h. Jednak wciąż powracaliśmy do pomysłu, by przekroczyć i w tym przypadku 400 km/h. Jestem bardzo podekscytowany faktem, że udało się nam osiągnąć prędkość 408,84 km/h. To jeszcze raz potwierdza, że marka Bugatti jest liderem technologicznym w branży motoryzacyjnej” – powiedział dr Wolfgang Schreiber, prezes Bugatti Automobiles.

By uczcić nowy sukces Bugatti wprowadzi do sprzedaży edycję specjalną Veyrona Grand Sport Vitesse ograniczoną do zaledwie ośmiu egzemplarzy. Będą nosić nazwę „World Record Car” (WRC), a pod maską kryć 7,9-litrowy silnik W16 o mocy 1200 KM. Limitowana seria zadebiutuje podczas międzynarodowego salonu motoryzacyjnego w Szanghaju w dniach 21-29 kwietnia, a do klientów trafi pod koniec tego miesiąca. Gdyby ktoś rozważał zakup tego okolicznościowego modelu, to spieszymy donieść, że można go mieć „już” za 1,99 miliona euro.

Zdjęcia: Bugatti, opracowanie: BM