MotoNews.pl

Volkswagen Golf VII świecący w ciemnościach

06 maja 2013

Kategoria | Tuning
Marka, model | ,
VW Golf 19

Volkswagen Golf to jeden z ulubionych obiektów modyfikacji najróżniejszych firm tuningowych i trudno znaleźć propozycję przeróbki tego modelu, która wyróżniałaby się w tłumie. Jednak czasem zdarzają się takie nieszablonowe projekty. Jednym z nich jest pakiet zaproponowany przez zespół złożony ze specjalistów z dwóch firm: Low-Car-Scene i Blackbox-Richter.

Zastosowali oni specjalną, fosforyzującą folię marki 3M, którą pokryli nadwozie. Sprawia, że pojazd za dnia jest biało-różowy, a w ciemnościach zielono-czarny. Folia świecąca w ciemnościach to nowość na rynku i stanowi naprawdę ciekawą propozycję uatrakcyjnienia ugrzecznionej nieco stylistyki Golfa. Pytanie tylko, jak na takie zmiany zapatrywać się będą policjanci, którzy mogą uznać, iż fosforyzujące nadwozia stwarza zagrożenie na drodze zbytnio absorbując uwagę innych uczestników ruchu drogowego.

Tak, czy inaczej – Volkswagen Golf zmodyfikowany przez połączone siły Low-Car-Scene i Blackbox Richter za dnia ma białe nadwozie i dekoracyjne detale w kolorze różowym (obręcze kół, listwa między reflektorami, na spojlerze przednim, dyfuzorze tylnym i pod dolną linią szyb bocznych oraz naklejki na drzwiach i powyżej nadkoli), a w ciemnościach zmienia kolor na fosforyzującą zieleń z czarnymi dodatkami. Oprócz tego tunerzy zaproponowali pakiet RideAir Version 3 dla zawieszenia w cenie 3600 euro. Za podstawowy zestaw nowych obręczy i folię nadwoziową zapłacimy około 6000 euro.

Zdjęcia: fancytuning.com, opracowanie: BM