MotoNews.pl

Volkswagen Golf GTI Cabrio Austria debiutuje na GTI Treffen

10 maja 2013

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Golf GTI Cabrio Austria 7

Przedstawialiśmy już kilka premier, jakie grupa Volkswagena przygotowała na trwający właśnie nad austriackim jeziorem Worthersee zlot fanów modeli GTI: koncepcyjnego Volkswagena Design Vision GTI, Amaroka R-Style, czy model Seat Leon Cup Racer. Dziś prezentujemy kolejnego debiutanta. To Volkswagen Golf GTI Cabrio Austria przygotowany przez utalentowanych praktykantów z Wolfsburga i Osnabrueck. Kabriolet z 2-litrowym silnikiem o mocy 333 KM/245 kW stworzyła trzynastka uczniów reprezentujących cztery profesje. Dwuosobowy samochód ma kolor biało-czerwony, odpowiadający barwom flagi kraju, w którym odbywa się zlot fanów GTI.

Technicy, rzemieślnicy zajmujący się wykończeniami wnętrza, konstruktorzy i lakiernicy współpracowali przez rok, tworząc model od pierwszych szkiców po gotowe dzieło prezentowane nad Worthersee. Cztery kobiety i dziewięciu mężczyzn w wieku od 17 do 23 lat przeprojektowało standardowego Volkswagena Golfa GTI Cabrio, zarówno od strony wizualnej, jak i technicznej.

Golf GTI Cabrio Austria ma nadwozie pokryte białym, perłowym lakierem z czerwonymi pasami biegnącymi po bokach auta i wzdłuż maski. Czerwone są też obudowy lusterek bocznych i zaciski hamulcowe. We wnętrzu zostały zamontowane sportowe fotele Recaro pokryte czarno-czerwoną tapicerką, z haftowanym napisem „Austria”. Do tego dodano czerwono-białe elementy dekoracyjne i białe litery GTI na drzwiach. Czerwienia wyróżniają się poza tym siatka o strukturze plastra miodu przysłaniająca atrapę chłodnicy i otwory wentylacyjne, szwy obciągniętej skórą kierownicy, pasy bezpieczeństwa, osłona przekładni DSG oraz lamówki dywaników. Standardowy system audio wymieniono na model z jedenastoma głośnikami o mocy 2250 W.

Zdjęcia: Volkswagen, opracowanie: BM