MotoNews.pl

Aston Martin zapowiada “wyjątkowy pojazd koncepcyjny”

17 maja 2013

Kategoria | Auta koncepcyjne
Marka, model |
Aston Martin

W tym roku Aston Martin obchodzi setną rocznicę powstania firmy. Z tej okazji szacowna, brytyjska marka wypuściła już na rynek w styczniu pierwszy model z urodzinowej serii: Vanquish Centenary Edition, a teraz zapowiada kolejną odsłonę rocznicowych specjalności.

Na YouTube okazał się krótki film, w którym wspomina się o „bardzo wyjątkowym pojeździe koncepcyjnym”. Nagranie wideo trwające zaledwie 26 sekund nosi tytuł „Aston Martin – przeszłość, teraźniejszość, przyszłość – 19.05.2013” i można na nim podziwiać legendarnego Astona Martina DBR1, który w 1959 roku wygrał równie słynny 24-godzinny wyścig Le Mans.

Następnie możemy oglądać osobę rysującą szkice jakiegoś sportowego samochodu, a na końcu ukazują się dwie sylwetki roadsterów na czarnym tle. Ten po prawej jest bardzo podobny do Astona Martina DBR1, a ten po lewej wydaje się być nowoczesną interpretacją historycznej wyścigówki.

Opis do filmu informuje:

“Aston Martin, który obchodzi stulecie istnienia, łączy przeszłość, teraźniejszość i przyszłość w jednym, wyjątkowym projekcie”

Premiera nowego modelu ma nastąpić już 19 maja na Północnej Pętli toru Nuerburgring, gdzie kilka Astonów Martinów, włączając w to Rapide S napędzanego wodorem i benzyną, będzie zmagać się podczas 24-godzinnego wyścigu wytrzymałościowego.

Zdjęcia: carscoops.com, opracowanie: BM