MotoNews.pl

BMW serii 3 F30 z pakietem komponentów aerodynamicznych Vorsteinera

04 czerwca 2013

Kategoria | Tuning  Vorsteiner
Marka, model | ,
BMW 3 Vorsteiner 3

Znana amerykańska firma tuningowa Vorsteiner zaprezentowała właśnie pierwsze oficjalne zdjęcia swojego nowego produktu, jakim jest pakiet komponentów poprawiających profil aerodynamiczny nadwozia BMW F30 serii 3. Wszystkie nowe elementy wykonano z włókna węglowego, a jak skromnie zapowiada tuner: stworzenie tego zestawu aerodynamicznego było dla BMW serii 3 „krokiem na przód na drodze ku powstaniu arcydzieła”.

Pozostawiamy naszym Czytelnikom do oceny, czy chełpliwe zapewnienia specjalistów z Vorsteinera są prawdą i opiszemy tylko pokrótce, z czego składa się rzeczony pakiet. Nabywca nowego produktu amerykańskiego tunera może liczyć na to, że jego BMW serii 3 wzbogaci się o nową dokładkę na spojler przedni, nowy dyfuzor w tyle, w którym znalazło się miejsce na końcówki rur wydechowych w stylu quad oraz nowy spojler na pokrywie bagażnika. Oprócz tego w bawarskim modelu zostanie wymieniony układ wydechowy na nowy, sportowy egzemplarz z końcówkami rur ze stali szlachetnej. Pojazd został także zaopatrzony w zestaw nowych obręczy z lekkich stopów o średnicy 19 lub 20 cali.

Pakiet aerodynamiczny Vorsteinera dla BMW serii 3 F30 znajduje się obecnie w ostatniej fazie przedprodukcyjnej, a do pierwszych klientów trafi latem tego roku.

Zdjęcia: Vorsteiner, opracowanie: BM