MotoNews.pl

Renault Kangoo w nowej gamie

04 czerwca 2013

Kategoria | Auto firmowe
Marka, model | ,
Renault Kangoo 3

Renault odnawia gamę Kangoo dla klientów indywidualnych i firm. Nowy przód modelu harmonizuje z nową stylistyką marki i ma kilka wariantów, w zależności od tego, czy jest to wersja osobowa, dostawcza czy Z.E. We wnętrzu znajdziemy zaawansowane technologie, zwłaszcza dzięki pojawieniu się multimedialnego systemu Renault R-Link.

Firmom i klientom prowadzącym działalność gospodarczą Renault oferuje również wersję z 3 miejscami
z przodu, dostępną w 3 długościach nadwozia. Kangoo Compact jest jedynym samochodem o pojemności poniżej 2,8 m3, który proponuje tę konfigurację. W gamie kombivana pojawia się nowa wersja – Kangoo Extrem o stylistyce samochodu terenowego.

Oprócz wersji z napędem w 100% elektrycznym o zerowej emisji podczas eksploatacji, Renault Kangoo jest dostępne z gamą oszczędnych silników, wśród nich są jednostki Energy wykazujące się rekordowo niskim zużyciem paliwa w swoim segmencie – Energy dCi 90 KM spalający 4,3 l/100 km1 i emitujący 112 g CO2/km. Silniki Energy są wyposażone w system Stop and Start oraz układ odzyskiwania energii przy hamowaniu.

Nowe Kangoo, które we Francji można zamawiać od lutego 2013 r., pojawi się w sprzedaży w pozostałych krajach europejskich w czerwcu 2013 r. Na polskim rynku można składać zamówienia już teraz.

Oferta Kangoo jako samochodu dostawczego obejmuje 15 wersji (w tym wersje Z.E.) o objętości przestrzeni ładunkowej od 2,3 do 4,6 m3. Wśród nich występuje także nowa opcja z 3 miejscami z przodu, oferowana w trzech długościach nadwozia: Compact, Express i Maxi (niedostępna w wersjach Z.E., Maxi 5-miejscowym i wersji z przedłużoną kabiną). Renault Kangoo Compact jest więc jedynym na rynku samochodem o przestrzeni ładunkowej poniżej 2,8 m3 oferującym trzy miejsca z przodu. Wersje kombivan, Kangoo, Grand Kangoo 5-miejscowe i 7-miejscowe posiadają za tylną kanapą przestrzeń bagażową od 660 do 930 litrów. A w furgonetce Kangoo Maxi pojemność części ładunkowej i schowków sięga nawet 4600 l.

Zdjęcia: Renault