MotoNews.pl

Volkswagen Passat CC udający Bentley’a

04 czerwca 2013

Kategoria | Tuning
VW Passat CC 9

Panowie z niemieckiej firmy FolienCenter-NRW specjalizującej się w upiększaniu samochodów za pomocą kolorowych folii nadwoziowych postanowili sprawdzić, czy da się upodobnić Volkswagena Passata CC do jednego z eleganckich modeli marki Bentley.

Niemiecki fastback został dokładnie oklejony matową, brązową folią w odcieniu Marrakech. Ciepły brąz skontrastowano z błyszczącą czernią na dachu, obudowach lusterek bocznych i atrapie chłodnicy. Na słupku C umieszczono relief wyobrażający literę „R”, wskazujący na fakt, iż Volkswagen Passat CC został także zaopatrzony w fabryczny pakiet R-line.

Okręt flagowy z Wolfsburga ma też kilka naprawdę luksusowych dodatków. Jednym z nich jest zestaw obręczy z lekkich stopów Bentley Mulliner w kolorze matowej czerni, choć naszym zdaniem białe literki B na czerwonym tle umieszczone w centralnej części obręczy wyglądają nieco dziwnie w zestawieniu z Passatem CC. Na 20-calowych felgach zamontowano opony Nankang NS-II w rozmiarze 225/30R20.

Czterodrzwiowy Volkswagen został też znacznie obniżony dzięki zastosowaniu w zawieszeniu zestawu typu coil-over marki KW.

Przyjemną niespodzianką okazało się wzmocnienie silnika. Mimo, że FolienCenter-NRW zajmuje się zasadniczo tuningiem wizualnym, to zadbało, by kierowca zmodyfikowanego Passata CC miał pod stopą nieco więcej koni mechanicznych niż zwykle. 2-litrowy silnik TDI wzmocniła się ze 170 do 210 KM dzięki przeprogramowaniu jednostki kontrolnej. Maksymalny moment obrotowy wynosi teraz ponad 400 Nm.

Specjaliści z FolienCenter-NRW podziałali także we wnętrzu samochodu. Aluminiowe powierzchnie elementów z pakietu R-line na desce rozdzielczej, konsoli środkowej i panelach drzwiowych zmieniły kolor na brąz. W kabinie pojawiła się także sportowa kierownica R-line o spłaszczonej dolnej części wieńca i aluminiowe nakładki na pedały gazu, hamulca i sprzęgła.

Zdjęcia: FolienCenter-NRW , opracowanie: BM