MotoNews.pl

Mercedes-Benz SLS AMG Coupe Electric Drive – okrąża Nordschleife w czasie 7:56.234 min.

07 czerwca 2013

Mercedes Benz 4

Mercedes-Benz SLS AMG z napędem elektrycznym przejechał Północną Pętlę słynnego toru Nurnburgring w rekordowym czasie 7:56.234 minuty. Tym samym stał się pierwszym produkowanym seryjnie samochodem z napędem elektrycznym, któremu udało się okrążyć Nordschleife w czasie krótszym niż 8 minut. Rekord SLS AMG Coupe Electric Drive został potwierdzony notarialnie. W dwa tygodnie po zwycięstwie Mercedesa-Benz SLS AMG GT3 w 24-godzinnym wyścigu na Nurnburgring kolejny członek rodziny SLS AMG zademonstrował swoje możliwości na jednym z najtrudniejszych torów wyścigowych.

Mercedes-Benz SLS AMG Coupe Electric Drive korzysta z bardzo efektywnych akumulatorów z technologiami zapożyczonych z Formuły 1, czterech silników elektrycznych umieszczonych po jednym przy każdym z kół, systemu inteligentnego rozdziału momentu obrotowego AMG Torque Dynamics, systemu SLS e-Sound z 11 głośnikami emitującymi dźwięk typowy dla silników spalinowych oraz rozwiązań konstrukcyjnych zgodnych ze strategią “AMG Lightweight Performance”.

Jednostki napędowe tego pojazdu rozwijają moc 751 KM i maksymalny moment obrotowy 1000 Nm. Elektryczny „gullwing” przyspiesza z miejsca do 100 km/h w 3,9 sekundy i rozwija prędkość maksymalną 250 km/h (jest to jednak wartość ograniczona elektronicznie). Model został stworzony w całości przez Mercedes-AMG GmbH. Wydajne baterie (60 kWh) dla SLS AMG Coupe Electric Drive zostały przygotowane w ramach wspólnego projektu Mercedes-AMG i Mercedes AMG High Performance Powertrains z brytyjskiego Brixworth.

Mercedes-Benz SLS AMG Coupe Electric Drive wchodzi do sprzedaży w tym miesiącu. Jego cena na rynku niemieckim będzie wynosić 416 500 euro.

Zdjęcia: Mercedes-Benz, opracowanie: BM