MotoNews.pl

Audi S5 Sportback według Senner Tuning

07 maja 2014

Kategoria | Senner Tuning  Tuning
Marka, model | ,
Audi S5 -Sportback 6

Audi S5 Sportback cieszy się renomą w segmencie sportowych limuzyn o sylwetce coupe, jego sportowe wnętrze ukryto pod pięknymi kształtami nadwozia. Jednak specjaliści z firmy Senner Tuning odnaleźli w tym Audi pole do optymalizacji i wyposażyli w interesujący pakiet elementów poprawiających wygląd i stronę techniczną produktu z Ingolstadt.

Samochód został wyposażony w specjalne obręcze z lekkich stopów Work Schwert SC1 w kolorze srebrnym z błyszczącymi, anodyzowanymi elementami. Felgi mają średnicę 20 cali, a zamontowano na nich opony w rozmiarze 245/30R20. Tylną oś wyposażono w ogumienie Continental Sport Contact 5P. Tunerzy zainstalowali także zestaw zawieszeniowy typu coil-over typ 3 marki KW, by optycznie obniżyć nadwozie.

Poprawa osiągów udała się ekspertom z Senner Tuning za sprawą wzmocnienia silnika V6 z 333 KM do 446 KM i podniesienia maksymalnego momentu obrotowego z 440 Nm do 511 Nm. Po wyeliminowaniu blokady prędkości i optymalizacji jednostki kontrolnej silnika Audi może rozpędzić się do 300 km/h. W aucie zainstalowano także konwerter mocy, system dolotowy Injen i specjalny, sportowy układ wydechowy z systemem przepustnic, którym można sterować za pomocą pilota.

Nadwozie Audi S5 Sportback zostało w całości pokryte matową, czarną folią, a tablicę rejestracyjną podświetlono diodami LED.

Zdjęcia: Senner Tuning, opracowanie: BM