MotoNews.pl

Audi S5 Coupe w interpretacji Senner Tuning

16 sierpnia 2012

Kategoria | Senner Tuning  Tuning
Marka, model | ,
Audi S5 Senner 10

Senner Tuning z Ingelheim pochwalił się właśnie swoim programem modyfikacji dla Audi S5. Obejmuje on m.in. pakiet komponentów uatrakcyjniających wizualnie nadwozie sportowego modelu. Złożyły się na niego: spojler tylny, wstawka z włókna węglowego na tylnym błotniku, zestaw nowych fartuchów bocznych z włókna węglowego i nowe obudowy lusterek bocznych z włókna węglowego barwionego na przyjemny odcień czerwieni.

Nowy wygląd uzupełnił zestaw 20-calowych obręczy Work Varianza T1S, które również odcinają się od białego nadwozia dzięki temu, że ich ramiona polakierowano je na czerwono. Audi S5 w interpretacji Senner Tuning zostało zaopatrzone w ogumienie Vredestein Ultrac Sessanta w rozmiarze 245/30R20 z przodu i 295/25R20 z tyłu.

Choć Audi S5 ma świetne zawieszenie fabryczne, specjaliści z Senner Tuning nieco je jeszcze udoskonalili montując w nim zestaw sprężyn KW 3 typu coilover. Niemieccy tunerzy nie pominęli również jednostki napędowej. Udało się im zwiększyć moc 3-litrowego silnika TFSI do 376 KM, a maksymalny moment obrotowy do 500 Nm. Wszystko dzięki zastosowaniu specjalnego, sportowego filtra powietrza, konwertera mocy i nowego, sportowego układu wydechowego ze stali szlachetnej z czterema końcówkami rur. Panowie z Senner Tuning pozbyli się również blokady prędkości, dzięki czemu Audi S5 może teraz rozpędzić się do niemal 300 km/h.

Wnętrze uatrakcyjniono zestawem elementów z włókna węglowego, obejmującym m.in. wyścigową kierownicę i detale na drzwiach.

Cena Audi S5 po modyfikacjach w firmie Senner Tuning to 92 900 euro.

Zdjęcia: Senner Tuning, opracowanie: BM