MotoNews.pl

Mansory Range Rover

09 lipca 2013

Kategoria | Mansory  Tuning
Mansory Range Rover 3

Mansory dołączyło do grona firm tuningowych oferujących pakiety komponentów poprawiających aerodynamikę i wygląd nadwozia Range Rovera. Luksusowy, brytyjski SUV zyskał nowy „body kit”, którzy przyciąga uwagę już na pierwszy rzut oka. Specjaliści z Mansory podarowali mu nowy spojler na przednim zderzaku o bardziej sportowym wyglądzie i z większymi wlotami powietrza oraz wbudowanymi światłami do jazdy dziennej. Fabryczną maskę silnika wymieniono na wariant z lekkiego włókna węglowego, który przy okazji pomaga odprowadzać gorące powietrze z przedziału jednostki napędowej. Range Rover w wersji Mansory ma także nową atrapę chłodnicy i dokładkę na spojler przedni lśniącą włóknem węglowym. Nowe są również fartuchy boczne. Włókno węglowe zauważymy także na spojlerze dachowym, dokładce tylnej, okładzinie słupka C, otworach wentylacyjnych na przednich drzwiach i obudowach lusterek bocznych. Nadwozie Range Rovera powiększyło się dzięki dodatkowym komponentom i jest szersze o 60 mm. Na życzenie klienta Mansory może polakierować części z włókna węglowego na kolor reszty nadwozia.

Tuner testuje właśnie specjalny pakiet modyfikacji technicznych dla Range Rovera. Wzmacnia on silnik do 650 KM i zwiększa jego maksymalny moment obrotowy do 800 Nm. Diesel V8 dzięki Mansory zyskuje dodatkowe 70 KM. Rezultaty te uzyskano dzięki zastosowaniu sportowego filtra powietrza i optymalizacji jednostek kontrolnych silników.

Mansory wyposażyło także Range Rovera w zestaw nowych obręczy własnego projektu, które mają osiem podwójnych ramion i średnicę 22 cali. Zamontowano na nich opony Vredesten Ultarc Vorti w rozmiarze 305/35 ZR22. Na życzenie dostępne są także obręcze w rozmiarze XXL oraz moduł obniżający zawieszenie pneumatyczne o 45 mm.

We wnętrzu SUVa zastosowano nowe materiały wykończeniowe, takie jak: ozdobne forniry drewniane, lakier fortepianowy, włókno węglowe i Alcantara.

Zdjęcia: gtspirit.com, opracowanie: BM