MotoNews.pl

Nowa Honda Civic Tourer z innowacyjnym systemem amortyzatorów adaptacyjnych

24 lipca 2013

Kategoria | Rynek
Marka, model | ,
Honda Civic Tourer 8

Honda poinformowała dziś, że w nowym modelu Civic Tourer zadebiutuje system adaptacyjnych amortyzatorów tylnego zawieszenia. W Europie samochód pojawi się na początku 2014 roku. Rozwiązanie, które nigdy wcześniej nie było stosowane w modelu seryjnym Hondy, ma poprawiać stabilność i komfort jazdy niezależnie od obciążenia pojazdu oraz warunków drogowych.

Wielu klientów z pewnością doceni wyraźną poprawę jakości i komfortu prowadzenia dzięki tak zaawansowanej technologii zawieszenia – wyjaśnia Adrian Killham, Large Project Leader.

Nowa Honda Civic Tourer została zaprojektowana i stworzona w Europie, pod kierownictwem europejskiego zespołu rozwojowo-badawczego Hondy. Główne założenia konstrukcyjne modelu to funkcjonalność na najwyższym poziomie, zaawansowane rozwiązania techniczne oraz nietuzinkowa stylistyka. Zespół projektantów kierował się wytycznymi opracowanymi po analizie potrzeb i uwag europejskich klientów firmy, a sam model poddano rygorystycznym testom w różnorodnych, często bardzo trudnych europejskich warunkach jazdy.

Honda Civic Tourer produkowana będzie w brytyjskich zakładach koncernu. Prezentację wersji produkcyjnej modelu zaplanowano na kolejny salon samochodowy, który odbędzie się we wrześniu 2013 r. we Frankfurcie. W Polsce auto zadebiutuje w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Zdjęcia: Honda