MotoNews.pl

Specjalne Porsche 911 Carrera 4S stworzone przez fanów marki

05 sierpnia 2013

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Porsche 3

Porsche postanowiło uczcić dołączenie fana numer 5 000 000 do profilu marki na Facebooku proponując entuzjastom modeli tworzonych przez niemieckiego producenta zaangażowanie w proces projektowania specjalnego wariantu modelu Porsche 911 Carrera 4S. Rezydująca w niemieckim Zuffenhausen firma rozpisała także konkurs na tym najbardziej znanym obecnie portalu społecznościowym, który potrwa do 18 sierpnia. Każdy z jego uczestników będzie mieć okazję, by wygrać przejażdżkę jedynym w swoim rodzaju modelem 911 w Porsche Experience Center na brytyjskim torze Silverstone. Poza tym Porsche rozda osobom, które zajmą w konkursie od 2 do 10 miejsca dziewięć replik edycji 911 Carrera 4S „5M Porsche Fans” wykonanych w skali 1:43.

Częścią obchodów 50 rocznicy powstania Porsche 911 było umożliwienie fanom marki głosowania na idealny design tego modelu. Na podstawie ich wyborów powstał okolicznościowy pojazd. Jego nadwozie pokryto lakierem w unikalnym kolorze o nazwie „Aquablaumettalic”, a listę wyposażeniową znacznie wydłużono w porównaniu ze standardowym modelem. Samochód zyskał także nowe, 20-calowe obręcze Carrera S polakierowane na biało. Unikalny model ma również pakiet „Aerokit Cup”, na który składają się: nowy fartuch przedni z dokładką na spojler przedni i nowa pokrywa bagażnika z zamontowanym na stałe spojlerem. Do tego dochodzą specjalne nakładki na progi drzwiowe, do których przyklejono naklejki z napisem „Personally built by 5 Million Porsche Fans” (Stworzony osobiście przez 5 milionów fanów Porsche).

Konkurs jest otwarty dla wszystkich, więc jeśli nasi czytelnicy marzą o wyjątkowych przeżyciach w niezwykłym modelu Porsche, a mają ważne prawo jazdy, wystarczy, że wejdą na stronę www.porsche.com/5million lub www.porsche.com/exclusive i postąpią zgodnie z podanymi tam instrukcjami.

Zdjęcia: Porsche, opracowanie: BM