MotoNews.pl

Audi A6 4G według Senner Tuning

06 sierpnia 2013

Kategoria | Senner Tuning  Tuning
Senner  Audi A6 4G 5

Moc 313 KM, przyjemna wartość maksymalnego momentu obrotowego 650 Nm i reprezentacyjny, choć stonowany wygląd przy dobrych własnościach użytkowych czynią Audi A6 3.0 TDI w wariancie kombi samochodem marzeń każdego ojca rodziny prowadzącego własny biznes. Można czymś takim podjechać do klienta, można też zapakować do środka członków rodziny i sporo bagażu. Gdyby jednak brakowało wam trochę adrenaliny i dynamiki, to niemiecka firma tuningowa Senner Tuning z Ingelheim proponuje dla Audi A6 obszerny program modyfikacji wyraźnie zwiększający przyjemność płynącą z jazdy tym samochodem.

Specjaliści z Senner Tuning pomyśleli przede wszystkim o wzmocnieniu jednostki napędowej. Dzięki ich ingerencji 3-litrowy silnik wysokoprężny generuje moc 374 KM i maksymalny moment obrotowy 776 Nm, a to już wartości, które wyraźnie przekładają się na zachowanie kombi na drodze. By nie stracić mocy żadnego z dodatkowych koni mechanicznych podczas jej przenoszenia na koła, tuner zastosował w zawieszeniu zestaw typu coil-over KW Street Comfort oraz wprowadził możliwość obniżenia nadwozia w zakresie od 30 do 55 mm.

Oczywiście przy dynamicznej jeździe ważne jest także ogumienie. Senner Tuning proponuje dla Audi A6 opony Vredestein Ultrac Sessanta w rozmiarze 255/35 R20 montowane na obręczach z lekkich stopów: Varianza T1S lub Sword SC1. Oba warianty mają kolor czarny i średnicę 20 cali.

Program tuningowy dla kombi z Ingolstadt zaproponowany przez Senner Tuning obejmuje także montaż sportowego filtra powietrza, konwertera mocy dla elektronicznego pedału gazu i systemu ogrzewania kabiny, którym można sterować za pomocą iPhone’a.

Zdjęcia: Senner Tuning, opracowanie: BM