MotoNews.pl

Mitsubishi na wystawie w Tokio – pierwsze zdjęcia 3 światowych premier!

05 listopada 2013

Marka, model |
Mitsubishi 0

Podczas czterdziestego trzeciego salonu Tokyo Motor Show 2013, rozpoczynającego się 20 listopada tego roku, firma Mitsubishi Motors Corporation (MMC) zaprezentuje trzy samochody koncepcyjne, świętujące swoje światowe premiery. Nowy design trzech modeli wskazuje przyszły kierunek rozwoju japońskiego producenta i podkreśla typowe dla aut typu SUV poczucie bezpieczeństwa i funkcjonalność. Jednocześnie, projekt tych pojazdów odzwierciedla założenia opracowanej przez MMC strategii @earth TECHNOLOGY. Strategia @earth TECHNOLOGY obejmuje zaawansowane technologie nowej generacji, które opracowano z myślą o przyjemności z jazdy oraz wytrzymałości i bezpieczeństwie, nie zapominając o dbałości o środowisko.

MITSUBISHI Concept GC–PHEV to pełnowymiarowy SUV nowej generacji ze stałym napędem na cztery koła 4WD. GS, to skrót od słów: “Grand Cruiser” – nazwa ma przywodzić na myśl imponujący i przyjazny środowisku samochód zdolny przejechać przez rozległe tereny. Auto z silnikiem umieszczonym z przodu zostało wyposażone w hybrydowy system napędu plug-in EV (PHEV) obejmujący 3-litrową, benzynową, turbodoładowaną jednostkę V6 MIVEC współpracującą z ośmiobiegową przekładnią automatyczną oraz silnik elektryczny o wysokiej mocy i akumulator o wysokim napięciu. Taka koncepcja napędu gwarantuje doskonałe osiągi w każdym terenie, godne prawdziwego SUV-a.

MITSUBISHI Concept XR-PHEV to kompaktowy SUV nowej generacji, oferujący niespotykaną wcześniej przyjemność z jazdy. Skrót “XR” można rozwinąć w słowa: “X(cross)over Runner”. Nazwa ma odzwierciedlać stylowe linie koncepcyjnego crossovera oraz zwinne prowadzenie auta w warunkach miejskich. W samochodzie zastosowano układ PHEV z silnikiem umieszczonym z przodu i napędem na przednie koła. System obejmuje jednostkę benzynową MIVEC o pojemności 1,1 litra – wyposażoną w turbosprężarkę i bezpośredni wtrysk paliwa – lekki, kompaktowy i bardzo wydajny silnik elektryczny oraz akumulator o wysokim napięciu.

Te dwa modele są wyposażone w hybrydowy system PHEV z możliwością ładowania z gniazdka, który został optymalnie skonfigurowany z uwzględnieniem zróżnicowanych wymagań danych segmentów i rynków.

MITSUBISHI Concept AR to kompaktowy MPV (samochód wielofunkcyjny) nowej generacji, oferujący mobilność SUV-a i przestrzeń dla pasażerów typową dla konstrukcji MPV. Skrót “AR” pochodzi od słów: “Active Runabout”. Nazwa sugeruje wysokie osiągi dające dużą przyjemność z jazdy oraz nawiązuje do kompaktowego nadwozia mieszczącego dużą liczbę pasażerów. Auto wykorzystuje lekki system hybrydowy z turbodoładowanym silnikiem benzynowym MIVEC o niewielkiej pojemności 1,1 litra, wyposażonym w bezpośredni wtrysk paliwa.

Wszystkie trzy koncepty zostały wyposażone w pakiet „e-Assist” obejmujący zaawansowane funkcje bezpieczeństwa aktywnego oraz technologie wykorzystujące systemy łączności następnej generacji. W skład pakietu wchodzi system wykrywania niebezpieczeństwa, który aktywuje odpowiednie funkcje ochronne, a także system wczesnego wykrywania awarii, który sugeruje kierowcy udanie się do serwisu w celu wykonania ewentualnej naprawy.

Oprócz trzech modeli koncepcyjnych firma MMC pokaże na swoim stoisku w Tokio łącznie 17 pojazdów (13 w dniu prasowym). Wśród nich znajdzie się nowy eK Space, samochód segmentu mini o wysokim nadwoziu, który zadebiutuje w Japonii na początku przyszłego roku. Na wystawie będzie też można podziwiać samochody sportowe i wybrane modele produkcyjne Mitsubishi.

Zdjęcia: Mitsubishi