MotoNews.pl

Rolls-Royce Chicane Phantom Coupe

06 listopada 2013

Kategoria | Premiery  Rynek Premium
Chicane Phantom Coupe 7

Podczas Salonu Motoryzacyjnego w Dubaju Rolls-Royce zaprezentował wyjątkowo luksusowy, nowy pojazd o nazwie Chicane Phantom Coupe, który – jak sama nazwa wskazuje, jest specjalną wersją modelu Phantom, a właściwie modelem wykonanym na specjalne zamówienie klientki. Celem, jaki przyświecał projektantom było stworzenie samochodu, który uosabiałby unikalną atmosferę i wyjątkową historię toru wyścigowego w Goodwood. Chicane Phantom Coupe wyróżnia się więc stylem i materiałami wykończeniowymi przywodzącymi wspomnienia o bogatej historii Goodwood w dziedzinie sportów motorowych.

Tradycyjne dla brytyjskiego producenta, drewniane wykończenia we wnętrzu Rolls-Royce’a zastąpiły detale z włókna węglowego, materiału tak chętnie stosowanego w nowoczesnych pojazdach wyścigowych. Nowoczesny design charakteryzuje także nadwozie, którego maskę silnika i otoczenie szyby przedniej wykończono matową czernią, pięknie uzupełniającą się z lakierem w odcieniu spiżu. Kolorowe obręcze o barwie dobranej do głównej kolorystyki nadwozia to również nowość w linii modelowej Rolls-Royce’a. Spiżowa barwa została wybrana nieprzypadkowo – taki właśnie odcień ma ulubiony cień do powiek klientki, która złożyła zamówienie na Chciane Phantom Coupe.

Ciekawe są również ręcznie wykonane detale odnoszące się do wyścigów samochodowych, takie jak: motyw flagi o wzorze szachownicy wyszyty na tapicerce foteli powtórzony także na nadwoziu w formie metalowych plakietek oraz zarys kształtu słynnego toru w Goodwood zdobiący schowek na rękawiczki. Drewno, z którego przygotowano fornir zdobiący kabinę pozyskano z drzewa rosnącego na posesji klientki zamawiającej Chicane Phantom Coupe. Czy można sobie wyobrazić bardziej indywidualne podejście do potrzeb klienta? Chyba nie, ale lepiej nie pytać o cenę tego Rolls’-Royce’a.

Zdjęcia: Rolls-Royce, opracowanie: BM