MotoNews.pl

BMW serii 4 Coupe według AC Schnitzer

03 grudnia 2013

Kategoria | AC Schnitzer  Tuning
Marka, model | ,
BMW 4 AC Schnitzer 14

Firma tuningowa z Aachen – AC Schnitzer prezentuje właśnie na targach Essen Motor Show zmodyfikowane BMW Serii 4 Coupe. Jak podkreśla sam tuner, to oferta klasy królewskiej. AC Schnitzer proponuje wzmocnienie modeli BMW 420i do 245 KM, BMW 428i do 294 KM, BMW 435i do 360 KM, BMW 420d do 309 KM i BMW 435d do 360 KM.

BMW serii 4 Coupe w interpretacji AC Schnitzer wyróżnia się podwójnymi, sportowymi końcówkami rur wydechowych wykonanymi ze stali szlachetnej, zawieszeniem obniżonym o 25 mm w porównaniu ze standardowym modelem poprawiającym dynamikę jazdy oraz zestawem komponentów udoskonalającym wygląd i aerodynamikę auta. Zestaw ten złożony jest między innymi z: chromowanej atrapy chłodnicy, spojlera umieszczonego w tylnej części dachu, spojlera tylnego i specjalnej folii ochraniającej fartuch tylny. BMW serii 4 w wersji AC Schnitzer ma też nowy spojler przedni i tylny dyfuzor. Samochód można zamówić z jednym z kilku zestawów obręczy z lekkich stopów: Type VIII BiColor, Type VIII lub Type IV w kolorze czarnym lub srebrnym.

Ciekawe nowości znajdziemy także we wnętrzu sportowego BMW. W gałkę dźwigni zmiany biegów wykonaną z aluminium wbudowano cyfrowy wyświetlacz i otoczono otuliną ze skóry. Standardową dźwignię hamulca ręcznego wymieniono na aluminiową z serii „Black Line”. Na pedałach gazu, hamulca i sprzęgła pojawiły się nakładki z aluminium. W kabinie znajdziemy też specjalny podnóżek stworzony przez AC Schnitzer oraz welurowe dywaniki z logo tunera.

Zdjęcia: AC Schnitzer, opracowanie: BM