MotoNews.pl

Ford wyprodukował w Europie milionowy egzemplarz Focusa obecnej generacji.

13 stycznia 2014

Kategoria | Rynek
Marka, model | ,
Ford Focus

Firma Ford of Europe wyprodukowała milionowy egzemplarz modelu Ford Focus obecnej generacji – popularnego samochodu kompaktowego, który stał się światowym bestsellerem. Milionowy Ford Focus – hatchback z silnikiem 1,0 l EcoBoost – został wyprodukowany w Saarlouis w Niemczech. Kompaktowy model Forda przeznaczony na rynek w Rosji jest również produkowany w fabryce Ford Sollers niedaleko Sankt Petersburga.

– Ford Focus to wszechstronny samochód rodzinny o doskonałych właściwościach jezdnych, który spełnia zróżnicowane potrzeby szerokiego grona klientów, powiedziała Barb Samardzich, wiceprezes ds. operacyjnych, Ford of Europe. W zeszłym roku wprowadziliśmy do sprzedaży zeroemisyjnego Forda Focus Electric uzupełniając tym samym gamę tego modelu, obejmującą -oprócz odmian standardowych – wersję ST z silnikiem o mocy 250 KM.

Z analiz liczby nowo zarejestrowanych pojazdów w pierwszej połowie 2013 roku, jakie przeprowadziła firma badawcza Polk wynika, że Ford Focus zajmuje pozycję światowego lidera sprzedaży.

W pierwszym kwartale br. Ford planuje wprowadzić do sprzedaży nową wersję Forda Focus z silnikiem 1,0 l EcoBoost, nagrodzonym tytułem „Międzynarodowy Silnik Roku” w latach 2012 i 2013, który będzie pierwszym samochodem rodzinnym w Europie wyposażonym w jednostkę benzynową emitującą 99 g/km CO2*.

Ford Focus może zostać wyposażony w takie technologie, jak system wspomagający parkowanie Active Park Assist, który potrafi sam wyszukać odpowiednie miejsce parkingowe wykorzystując czujniki ultradźwiękowe i automatycznie zaparkować w nim pojazd – kierowca musi jedynie operować skrzynią biegów i pedałami gazu i hamulca. Firma oferuje również system zapobiegania kolizjom przy małych prędkościach Active City Stopktóry skanuje obszar ruchu przed samochodem 50 razy na sekundę, pozwalając zapobiec kolizjom do prędkości 15 km/h i zredukować ich skutki do prędkości 30 km/h.

Ford Focus posiada również samochodowy system komunikacji SYNC z funkcją wzywania pomocy Emergency Assistance, która w razie wypadku lub kolizji umożliwia bezpośrednią łączność pasażerów pojazdu z lokalnymi operatorami służb ratunkowych.

– Nabywcy naszych modeli przyznają, że bardzo cenią sobie zaawansowane technologie opracowane przez Forda i są zadowoleni ze sportowej stylistyki, komfortu oraz wysokiego poziomu bezpieczeństwa, jaki oferuje ten model, dodała Samardzich.

Ford Focus zadebiutował na rynku w 1998 roku. Od tego czasu firma sprzedała w Europie blisko 6,9 miliona egzemplarzy tego modelu i łącznie 12 milionów sztuk na całym świecie.

Zdjęcia: Ford