MotoNews.pl

Premiera Infiniti Q60 Concept w Detroit

14 stycznia 2015

Kategoria | Premiery  Targi
Marka, model | ,
Infiniti Q60 8

Firma Infiniti zaprezentowała dziś Q60 Concept, zapowiedź luksusowego, sportowego coupe, który wejdzie do produkcji w 2016 r. Premierowy pokaz ekscytującego konceptu odbył się podczas konferencji prasowej Infiniti na Północnoamerykańskim Międzynarodowym Salonie Samochodowym (NAIAS) w Detroit. Opływowa, charakterystyczna bryła akcentuje moc i osiągi tego dwudrzwiowego coupe. Zapewnia on zachwycającą dynamikę, jakiej oczekują klienci segmentu premium.

Premierowej prezentacji Q60 Concept dokonał Roland Krueger, prezes Infiniti Motor Company Ltd. Premiera konceptu była też jego debiutem, ponieważ był to jego pierwszy występ w tej roli na salonie motoryzacyjnym.

– Wystarczy jedno spojrzenie i wiadomo – Q60 Concept jest wyraźną deklaracją projektantów Infiniti, że prawdziwa ekscytacja jest czymś realnym – powiedział Krueger. – W rozwoju silnej marki stylistyka ma kluczowe znaczenie. Q60 Concept jest kolejnym krokiem Infiniti na drodze odświeżania oferty poprzez wyrazisty i spójny język stylistyczny. Nowy model, silnie inspirowany tym samochodem koncepcyjnym, wprowadzimy na rynek w 2016 roku – dodał Krueger.

Infiniti wyznaczyło sobie zadanie rozszerzanie oferty poprzez wprowadzenie mniejszych modeli luksusowych, takich jak wchodzący wkrótce do produkcji Q30, a także przez powiększanie gamy aut w górę, czego dowodem jest kusząca wizja pełnowymiarowego sedana w postaci Q80 Inspiration, który zadebiutował na zeszłorocznym Salonie Paryskim. Uderzająco piękny Q60 Concept zdradza plany Infiniti wzmocnienia oferty pośrodku gamy produktowej marki.

Z zewnątrz Q60 Concept czaruje, jakby przyklejoną do drogi sylwetką o charakterystycznych ostrych i głębokich przetłoczeniach w bocznej części nadwozia. Będące znakiem rozpoznawczym Infiniti przednie reflektory dają temu coupé spojrzenie high-tech. Znajdujące się w nich drobne światłowody przypominają wiązki tęczówki promieniujące ze źrenicy.

Wnętrze emanuje kunsztem wykończenia, dostrzegalnym i wyczuwalnym nawet w najdrobniejszych szczegółach − od ręcznie obszywanej skórą deski rozdzielczej i kierownicy aż po luksusowe skóry i pikowania foteli.

Sportowy wizerunek Q60 Concept współgra ze znakomitą mocą, generowaną przez trzylitrowy silnik V6 następnej generacji, z wtryskiem bezpośrednim i podwójnym turbodoładowaniem. Ta jednostka napędowa należy do nowej rodziny silników − lżejszych, mniejszych, bardziej wydajnych i o większej mocy.

Swoją intrygującą stylistyką, znakomitymi osiągami i doskonałością wykończenia w najmniejszym nawet szczególe, Q60 Concept wytyczą drogę przyszłym luksusowym, sportowym coupe marki Infiniti.

Zdjęcia: Infiniti, newspress