MotoNews.pl

Koncepcyjna Kia Sportspace: premiera w Genewie

18 lutego 2015

Marka, model | ,
Kia Sportspace 6

Kilka dni temu Kia opublikowała pierwsze zdjęcie koncepcyjnego modelu, który jest zapowiedzią nowego gracza koreańskiego koncernu w segmencie D. Wcześniej widzieliśmy jedynie połowę auta, dziś wiemy już że samochód ma nadwozie kombi i nosi nazwę Sportspace.

Sportspace stworzony został z myślą o szybkich, długodystansowych podróżach i weekendowych wypadach z rodziną. Zaprojektowany przez studio designu Kia we Frankfurcie pod wodzą Gregory Guillaume’a, Głównego Projektanta Kia w Europie (CDE), Sportspace wyróżnia się oryginalną stylizacją bryły nadwozia. W swoim założeniu ma to być stylowy i ekscytujący środek transportu dla czterech osób, przestronny i funkcjonalny, bez uszczerbku dla osiągów, poszanowania środowiska i ekonomiki eksploatacyjnej, z czego słynie marka Kia.

Bezbłędnie rozpoznawalny jako Kia za sprawą „autograficznego” grille w formie ‘tygrysiego nosa’, starannie wyważonych proporcji oraz prostych i czystych powierzchni karoserii Sportspace imponuje dynamiką wyglądu, która naturalnie akcentuje obecność na drodze. Nie bez znaczenia jest także wysoki poziom komfortu wnętrza i obszerna przestrzeń ładunkowa.

„Postanowiliśmy stworzyć całkowicie nową odmianę >grand tourera< dla osób aktywnych, które potrzebują rozsądnej przestrzeni bagażowej na weekendowe wypady, lecz nie akceptują kompromisów w dziedzinie stylu i komfortu, uzupełnionego pewnym zacięciem sportowym.” – wyjaśnia Gregory Gauillaume, Główny Projektant Kia w Europie.

Premiera koncepcyjnego modelu Sportspace nastąpi już 3 marca 2015 – czyli w pierwszym dniu prasowym salonu samochodowego w Genewie.

Zdjęcia: Kia