MotoNews.pl

Nowa Kia Sportage: pierwsze szczegóły

19 sierpnia 2015

Marka, model | ,
Kia Sportage 3

Kia zaprezentowała pierwsze szkice modelu Sportage Nowej Generacji. To będzie jedna z najważniejszych premier modelowych, planowanych na drugą połowę 2015 r.. Auto zostanie zaprezentowane szerokiej publiczności podczas wrześniowego salonu samochodowego we Frankfurcie, gdzie odbędzie się jego światowa premiera.

Do jesiennej wystawy we Frankfurcie jest jeszcze kilka tygodni ale koncern Kia już teraz prezentuje pierwsze informacje na temat Nowego Sportage. Są to szkice na których widać, jak bestseller Kia nad Wisłą będzie wyglądać z zewnątrz oraz wewnątrz. Polscy klienci będą mogli zacząć składać zamówienia na Sportage IV generacji w pierwszym kwartale 2016 r.

Nowa Kia Sportage powstała w europejskim centrum projektowym we Frankfurcie. Nie da się ukryć, że samochód prezentuje się jeszcze bardziej dynamicznie od poprzednika. Wyraziste kształty oraz śmiały i nowoczesny design to pierwsze skojarzenia, jakie nasuwają się po spojrzeniu na szkice.

Producent zapowiada, że wnętrze będzie bardzo eleganckie i wyrafinowane co z pewnością zwróci uwagę nawet najbardziej wymagających klientów. Więcej szczegółów dotyczących nowego Sportage zostanie ujawnionych już wkrótce.

Zdjęcia: Kia