MotoNews.pl

Rewelacyjny wynik zespołu Skoda Auto Szkoły na Eko Rajdzie!

17 maja 2016

Kategoria | Sport
Marka, model | ,
Rewelacyjny wynik zespołu Skoda Auto Szkoły na Eko Rajdzie!

W miniony weekend podczas Auto Moto Show 2016 w Katowicach odbył się Eko Rajd – impreza samochodowa, która promuje oszczędny i ekologiczny tryb jazdy oraz bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Trasa licząca około 180 km przebiegała przez Śląsk i Jurę Krakowsko-Częstochowską po drogach miejskich, pozamiejskich i na autostradzie. Podczas ekowyzwania zespół Skoda Auto Szkoły osiągnął rekordowy wynik. Na trasie liczącej 234 kilometry załoga Citigo 1.0 MPI 75 KM zużyła 1,58 litra na 100 kilometrów.

„Wynik łączny to 3,7 l na trasie 234 kilometrów, co warto dodać – przy średniej prędkości 70 km/h. Na autostradzie, żeby zmieścić się w wyznaczonym przez organizatora czasie jechaliśmy między 130 a 140 km/h” – mówi Kamil Kłujsza, instruktor Skoda Auto Szkoły „Ten wynik nie przyszedł jednak sam. Od lat pracujemy w ŠKODA Auto Szkole i specjalizujemy się w eco-drivingu. Przyznaje jednak, że ten wynik nas samych zaskoczył, tym bardziej, że w trakcie rajdu były jeszcze dwie próby sportowe, podczas których zajęliśmy trzecie miejsce. Jest więc co świętować”.

Do tej pory rekordowy wynik Skoda Auto Szkoły w podobnych zmaganiach należał do Skody Octavia GreenLine II generacji – pięć lat temu średnie zużycie paliwa na trasie liczącej 300 km wyniosło 1,89 l/100 km.

Eco driving to styl jazdy, który można wykorzystywać niezależnie od warunków pogodowych. Jego znajomość pozwala zaoszczędzić paliwo i części eksploatacyjne, zwiększa bezpieczeństwo podróżujących i chroni środowisko.

Zdjęcia: Skoda