MotoNews.pl

Nissan LEAF odbył właśnie wyprawę na odcinku 1000 km

22 sierpnia 2016

Marka, model | ,
Nissan-Leaf-100km 3

Wielu ludziom fascynującym się motoryzacją nie trzeba przedstawić węgierskiego blogu Turbometal, słynnego z ekstremalnych nagrań samochodowych. Tym razem dostał on do dyspozycji elektryczny model: Nissan LEAF, aby przetestować go… daleko poza miastem. Z Budapesztu blogerzy musieli nim dojechać do Mediolanu na Finał UEFA Champions League, który odbył się 28-ego maja.

Nissan LEAF – kilka faktów

Kierowców nie trzeba dziś przekonywać, że auto w 100% elektryczne jest najbardziej ekonomicznym i ekologicznym wyborem. Jednak wiele osób wciąż żywi wątpliwości, na ile taki pojazd sprawdzi się w dłuższej trasie, poza granicami miasta.

Obecnie samochód elektryczny kupowany jest głównie jako drugi pojazd w gospodarstwie domowym. Pomimo to Nissan przekonuje, że świetnie się sprawdza także jako auto rodzinne. Świadczą o tym dane sprzedażowe – ponad 230 000 egzemplarzy sprzedanych globalnie. Nie przez przypadek Nissan LEAF jest najchętniej kupowanym samochodem elektrycznym na świecie.

Relacja filmowa z podróży

Wprawdzie tym razem ekipa Turbometal nie strąciła auta testowego z urwiska – jak to pokazali w jednym z poprzednich filmów – niemniej Nissan LEAF został przetestowany w różnych niestandardowych okolicznościach. Powstał z tego krótki, 14-minutowy film: