MotoNews.pl

SUV Skoda Kodiaq będzie świętować premierę w Paryżu

23 września 2016

Kategoria | Premiery  Targi
Marka, model | ,
skoda-kodiaq 2

Marka Skoda będzie obecna na Paryż Motor Show 2016 z gamą modelową tak silną, jak niedźwiedź. Od 1 do 16 października czeski producent zaprezentuje model SUV Skoda Kodiaq. Samochód zostanie po raz pierwszy zaprezentowany szerokiej publiczności. Skoda Kodiaq jest pierwszym dużym SUVem marki. Ma długość 4,70 metra, wyposażono ją w siedem siedzeń (jako opcja) i największy bagażnik w swojej klasie.

Najnowszy model Skody ucieleśnia wszystkie atuty marki.  Jest pełen charakteru i ma praktyczny charakter. Oferuje wyjątkową ilość miejsca i innowacyjne technologie, znane z samochodów wyższej klasy. SUV pojawi się w sprzedaży w lutym przyszłego roku.

Plany producenta na przyszłość

Wraz z pojawieniem się Skody Kodiaq czeski producent rozszerza gamę do siedmiu modeli i ponad 40 wariantów. Jednocześnie nowy model marki jest początkiem szeroko zakrojonej kampanii w segmencie SUV.

W ramach swojej strategii producent będzie nadal wzmacniać pozycję w ważnym i szybko rozwijającym się segmencie SUV. Chce dodawać do swojej oferty kolejne, nowe modele w ciągu najbliższych lat. Marka Skoda chce w ten sposób jeszcze bardziej zwiększyć atrakcyjność swojej gamy modelowej. Kolejnym celem jest oczywiście pozyskanie nowych grup klientów. SUV Skoda Kodiaq przeciera szlak.

SUV Skoda Kodiaq  i inne atrakcje marki w Paryżu

W Paryżu dni prasowe będą w całości poświęcone pierwszemu dużemu SUVowi. Na wystawie pojawi się w sumie 11 egzemplarzy Skody Kodiaq. Całą gamę marki będzie można natomiast zobaczyć drugiego dnia.

Ponadto, odwiedzający Paryż Motor Show 2016 będą mogli poznać inne obszary świata Skody – kolarstwo, hokej na lodzie i kwestię łączności z samochodem. Dodatkowo, zespół Skoda Design Lab PRECIOSA pokaże różne aspekty nowej konstrukcji marki

Konferencja prasowa Skody odbędzie się 29 września o godzinie 7:45 w pawilonie 4, na stoisku numer 215. Będzie na żywo transmitowana na www.skoda-storyboard.com.