MotoNews.pl

Skoda Kodiaq Sportline i Scout na frankfurckich targach IAA 2017

13 września 2017

Kategoria | Premiery  Targi
Marka, model | ,
Skoda-Kodiaq-Sportline-Scout 3

Modele Kodiaq Sportline i Kodiaq Scout stawiają kolejny krok w ofensywie czeskiej marki w segmencie SUV. Obydwa modele będą jednymi z głównych bohaterów stoiska Skody w hali 3 Międzynarodowych Targów Samochodowych we Frankfurcie, które odbędą się już w dniach 12-24 września.

Skoda Kodiaq Sportline

Skoda Kodiaq Sportline to elegancki i dynamiczny SUV, który szczególnie przypadnie do gustu entuzjastom sportowej stylizacji nadwozia. Mierzące 4,7 metra nadwozie wyposażone jest o antracytowe obręcze kół ze stopów lekkich o średnicy 19 cali ‘Triglav’ lub opcjonalne obręcze ‘Vega’ o średnicy 20 cali. Wyjątkowy charakter wersji Sportline podkreśla wiele kolejnych detali nadwozia: czarna kratownica chłodnicy, czarne obudowy lusterek zewnętrznych (elektrycznie regulowanych, podgrzewanych i składanych), przyciemnione tylne szyby, listwy drzwi wykończone w kolorze nadwozia i spersonalizowany projekt tylnego zderzaka. Opcjonalnie, kontrastowym czarnym lakierem mogą zostać wykończone także relingi dachowe.

W czarnym wnętrzu na pierwszy plan wysuwają się sportowe fotele ze srebrnymi przeszyciami, pokryte tapicerką ze skóry i Alcantary. Egzemplarze wyposażone w dwusprzęgłową skrzynię biegów DSG zyskują łopatki do zmiany biegów, które zostały dogodnie umieszczone za trójramienną, sportową kierownicą, także obszytą skórą. Wskazujące na wyjątkowość egzemplarza logo wersji Sportline zamieszczono po bokach za przednimi kołami oraz na pokrywie schowka deski rozdzielczej.

Dla wersji Sportline zarezerwowany jest specjalny zestaw wskaźników wyświetlany na centralnym ekranie deski rozdzielczej, obejmujący poziom temperatury oleju i cieczy chłodzącej, chwilowe przeciążenie i ciśnienie turbodoładowania. Wśród nowych funkcji menu pojawia się także stoper, który pozwala analizować tempo przejazdu poszczególnych okrążeń toru wyścigowego.

Model Kodiaq Sportline oferowany będzie z dwoma jednostkami benzynowymi i dwoma wysokoprężnymi o zakresie mocy 150 – 190 KM.

Skoda Kodiaq Scout

Skoda Kodiaq Scout standardowo wyposażona jest w napęd na cztery koła. Swój terenowy charakter podkreśla zarówno przez detale optyczne, jak i poprzez rozwiązania mechaniczne. Srebrne, matowe wykończenie elementów nadwozia sięgające obydwu zderzaków, relingów dachowych oraz obudów lusterek bocznych wzmacniają bojowy wizerunek samochodu. Pakiet na bezdroża osłania od spodu silnik i podłogę samochodu, ochraniając je przed uszkodzeniem w terenie. Atletyczną prezencję modelu Scout wzmacniają także antracytowe obręcze kół ze stopów lekkich ‘Crater’ o średnicy 19 cali. Gama silnikowa obejmuje dwie jednostki benzynowe o mocy 150 i 180 KM oraz dwie wysokoprężne, generujące 150 i 190 KM.

Logo wersji Scout spoczywa na błotnikach nadwozia za przednimi kołami oraz na pokrywie schowka deski rozdzielczej. Logo tej szczególnej wersji pojawia się także na dedykowanych fotelach, obszytych skórą i Alcantarą. Oznaczenia modelu Kodiaq pojawiają się również na wszystkich czterech progach drzwiowych. W czarnym wnętrzu wyróżnia się także specjalne wykończenie z drewnianych listew dekoracyjnych na drzwiach oraz desce rozdzielczej. Trójramienna kierownica wielofunkcyjna obszyta została skórą. Centralny wyświetlacz systemu multimedialnego wyświetla dodatkowe informacje dotyczące pochylenia samochodu w terenie, wysokości nad poziomem morza, stron świata oraz temperatury oleju i cieczy chłodzącej.

Detale wersji Scout jeszcze silniej wyróżniają ten model. Wariant ten jest o 9 mm dłuższy od bazowej pochodnej modelu Kodiaq i podobnie jak ona, oferuje do siedmiu miejsc w kabinie oraz jeden z największych bagażników w swojej klasie. Kodiaq Scout imponuje pod wieloma względami. Z tak nowoczesnym designem reprezentuje udany balans pomiędzy emocjonalną a racjonalną stroną samochodu.

Zdjęcia: Skoda