MotoNews.pl

Rusza produkcja Skody Kodiaq w Kvasinach

21 października 2016

Kategoria | Rynek
Marka, model | ,
kodiaq-kvasiny 2

Czeski SUV jest już blisko: rozpoczęła się produkcja Skody Kodiaq w fabryce w Kvasinach. Modelem Kodiaq czeska marka wzmacnia swoją pozycję na najszybciej rozwijającym się segmencie rynkowym na świecie. Już od lutego 2017 roku najnowszy SUV będzie prezentował na drogach wszystkie wartości marki, które obecnie kreują Skodę: wyróżniającą się stylistykę, ponadprzeciętną ilość miejsca, przemyślane rozwiązania i innowacyjne technologie, do tej pory znane z samochodów wyższych klas.

Produkcja Skody Kodiaq w Kvasinach – co mówi o tym producent?

„Cieszymy się, że to już się dzieje! Rozpoczęcie seryjnej produkcji Skody Kodiaq, tak wyczekiwanego modelu, to emocjonujący moment dla całej firmy, a szczególnie dla naszego zespołu w Kvasinach” – mówi członek Zarządu Skody ds. Produkcji, Michael Oeljeklaus, dodając: „Czekaliśmy i przygotowywaliśmy się do tego momentu miesiącami”.

Zmiany w fabryce w Kvasinach

Zanim fabryka Skody w Kvasinach przyjęła do produkcji najnowsze modele, stała się jeszcze większa i nowocześniejsza. Obok nowej tłoczni nadwozi i modyfikacji linii montażowej rozbudowano także lakiernię i magazyn.

Obiekt w Kvasinach to jedna z trzech fabryk Skody w Republice Czeskiej. Obecnie gwarantuje on pracę około 5900 osobom, co daje mu tytuł jednego z największych pracodawców w sektorze przemysłowym w regionie Hradec Králové.

Aktualnie zakłady te przechodzą swoje największe przeobrażenie w historii – docelowo, już w ciągu kilku najbliższych lat, mają posiadać one zdolność produkcyjną wynoszącą aż 280 000 samochodów rocznie. Do końca 2018 roku czeski producent zainwestuje w ten obiekt 7,2 miliarda koron czeskich (1,15 miliarda PLN), tworząc przy tym kolejne dwa tysiące etatów.

Skoda Kodiaq dołączy w Kvasinach do produkowanych tam modeli Yeti i Superb. W 2015 roku wyprodukowano tu 142 tysiące samochodów. To obiekt o wyjątkowo bogatej tradycji: samochody są produkowane w Kvasinach już od 82 lat.

Zdjęcia: Skoda