MotoNews.pl

Sportowa Toyota Yaris GRMN i nowy pojazd koncepcyjny na targach w Genewie

22 lutego 2017

Toyota yaris-GRMN

Na zbliżających się targach Geneva International Motor Show 2017 Toyota zaprezentuje odświeżony model Yarisa na 2017 rok. Pojawi się także sportowa Toyota Yaris GRMN. Na stoisku Toyoty odbędzie się także światowa premiera pojazdu i-TRIL Concept oraz pokaz wszystkich samochodów rajdowych i wyścigowych Toyota Gazoo Racing.

Toyota Yaris GRMN

Premiera nowego, znacząco zmodernizowanego Yarisa wzmocni ten odnoszący od wielu lat sukcesy w Europie model dzięki bardziej dynamicznemu nadwoziu i wyższej jakości wykończenia wnętrza. Gama modelowa Yarisa zostanie rozszerzona o wersję sportową.

Hot hatch Toyota  Yaris GRMN jest inspirowany Toyotą Yaris WRC. Ten specjalny model odnosi sukcesy w pierwszym po 17-letniej przerwie sezonie Toyoty w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Toyota Yaris GRMN jest napędzana turbodoładowanym silnikiem 1.8 l o mocy 210 KM.

Toyota i-TRIL Concept

Pojazd i-TRIL Concept zademonstruje wszechstronność badań Toyoty nad innowacyjnymi technologiami. Przede wszystkim w dziedzinie autonomicznej jazdy, alternatywnych napędów oraz rozwiązań poprawiających jakość prowadzenia i zapewniających radość z jazdy. 3-miejscowy mikrosamochód z silnikiem elektrycznym będzie mógł poruszać się bez udziału kierowcy.

Pojazd wykorzystuje technologię Active Lean, tę samą która podbiła serca kierowców miejskiego i-Roada w Grenoble oraz Tokio. Opracowany przez Toyota Motor Europe oraz studio ED2 i-TRIL stanowi alternatywę dla samochodów segmentów A i B, motocykli oraz innych pojazdów elektrycznych.

Auta dla Toyota Gazoo Racing

Toyota zaprezentuje także pełną gamę samochodów Toyota Gazoo Racing, marki reprezentującej japońskiego producenta w motorsporcie. Na wystawie znajdą się m.in. Yaris WRC, którym Jari-Matti Latvala walczy o zwycięstwo w Rajdowych Mistrzostwach Świata, TS050 Hybrid biorący udział w FIA World Endurance Championship, w tym w spektakularnym wyścigu Le Mans 24h, oraz samochody, które wystartowały w Rajdzie Dakar.

Salon Samochodowy w Genewie potrwa od 7 do 19 marca 2017 roku. Konferencja prasowa Toyoty będzie miała miejsce podczas dni prasowych 7 marca o 12:30 w hali 4.

Zdjęcia: Toyota