MotoNews.pl

Alpina rozpoczyna współpracę z firmą Auto Fus

02 kwietnia 2017

Marka, model | ,
BMW-Alpina-B5-BITURBO 1

Firmy ALPINA oraz Auto Fus – odnoszący sukcesy dealer samochodów luksusowych – połączyły siły. To dobra wiadomość dla polskich klientów, którzy mogą już zamawiać samochody BMW ALPINA bezpośrednio w warszawskim salonie Auto Fus przy ul. Ostrobramskiej.

Inauguracja marki Alpina w Polsce

Oficjalna inauguracja marki ALPINA w Polsce odbędzie się na targach Poznań Motor Show (6-9 kwietnia). Zostanie tam zaprezentowane najnowsze BMW ALPINA B5 Bi-Turbo, które zadebiutowało podczas salonu samochodowego w Genewie, oraz BMW ALPINA B7 Bi-Turbo. Oba modele mają napęd na cztery koła. Po targach poznańskich ALPINA na stałe zagości w salonie Auto Fus. Początkowo na ekspozycji pojawią się BMW ALPINA D3 Bi-Turbo Touring oraz BMW ALPINA B7 Bi-Turbo. Jednakowoż w warszawskim salonie będzie dostępna pełna oferta samochodów ALPINA.

“W ciągu ostatnich lat polscy klienci coraz częściej pytali nas o samochody BMW ALPINA. Bardzo cieszymy się, że udało się nam nawiązać partnerską współpracę z firmą Auto Fus, która odnosi sukcesy jako dealer marek BMW oraz Rolls-Royce, a od teraz staje się też naszym importerem. Jesteśmy zaszczyceni, że będziemy mogli zaprezentować nasze samochody na Poznań Motor Show w kwietniu. Szczególną dumą napawa nas fakt, że pojawimy się tam z nowym BMW ALPINA B5 Bi-Turbo zaraz po światowej premierze samochodu podczas Geneva Interntional Motor Show,” powiedział Andreas Bovensiepen, właściciel oraz szef sprzedaży ALPINA.

Piotra Fusa, wiceprezesa firmy Auto Fus, bardzo cieszy fakt, że w ofercie jego firmy pojawiła się nowość w postaci unikatowych oraz ekskluzywnych samochodów tworzonych z logo ALPINA:

“To wspaniałe wieści dla grupy tych koneserów, którzy nie chcą się rozstawać z ich ulubioną marką BMW, ale jednocześnie myślą o czymś specjalnym, indywidualnym co jest im w stanie zaoferować ALPINA. To również wielka przyjemność pracy z parterem, który tak, jak my, jest firmą rodzinną prowadzoną przez pasjonatów motoryzacji.”

O FIRMIE AUTO FUS

Auto Fus, to firma rodzinna założona w latach 40., która od samego początku działa na rynku motoryzacyjnym. Wpierw specjalizowała się w serwisowaniu i tuningu motocykli, potem zaś stała się oficjalnym partnerem serwisowym takich marek, jak Fiat, Mercedes oraz BMW. W 2003 roku firma Auto Fus połączyła swe siły z BMW Group i otworzyła dealerstwo marki w Warszawie. 10 lat później portfolio firmy wzbogaciło się o markę Rolls-Royce. Firma jest systematycznie doceniana za wysoką jakość usług – jest m.in. laureatem nagród Aftersales Marketing Excellence Award 2016. W ubiegłym roku świętowała otwarcie nowoczesnego salonu o powierzchni 14500 mkw. dla marek BMW oraz Rolls-Royce.

O MARCE ALPINA

Od 50 lat ALPINA Burkard Bovensiepen GmbH + Co. KG, niemiecka firma rodzinna, produkuje ekskluzywne samochody na bazie modeli BMW, pielęgnując długoletnią, opartą na zaufaniu współpracę z koncernem BMW AG. W 1983 roku firma ALPINA otrzymała od Niemieckiego Federalnego Zarządu Transportu Samochodowego (“Bundeskraftfahrtamt”) akredytację jako producent samochodów. Połączenie wyrafinowanego i potężnego napędu, dynamicznego prowadzenia, komfortu podróżowania na długie dystanse oraz najlepszej w swojej klasie wydajności zużycia paliwa – to znaki rozpoznawcze samochodów produkowanych przez firmę ALPINA. Każdy pojazd BMW ALPINA powstaje we współpracy z fabrykami BMW, gdzie zaprojektowane i dostarczone przez firmę ALPINA komponenty są montowane – taki system zapewnia utrzymanie najlepszych standardów jakości. Dalsze etapy produkcji, finalne złożenie samochodu, jazda testowa oraz ostatnie sprawdziany przed dostarczeniem każdego egzemplarza, odbywają się w siedzibie firmy w południowym regionie Niemiec – Allgäu. Wielu wiernych klientów marki ALPINA decyduje się na zamówienie ręcznie wykonanego, spersonalizowanego wnętrza. Takie zlecenia powstają z wykorzystaniem najlepszych materiałów w warsztacie tapicerskim ALPINA.

Około 30 proc. z 230 osób pracujących w firmie zajmuje się badaniami i rozwojem. Mają do dyspozycji supernowoczesne centrum inżynieryjno-rozwojowe, wyposażone w najnowocześniejszy i zaawansowany technologicznie sprzęt do testowania oraz diagnozowania silników. Światowy popyt na ekskluzywne, spersonalizowane samochody rośnie, co pozwoliło firmie ALPINA osiągnąć rekordową sprzedaż w 2014 roku – ponad 1700 samochodów trafiło wówczas do nowych właścicieli.

Od 1979 roku drugą dziedziną działalności firmy jest handel najwyższej jakości winami oraz ich długoterminowe magazynowanie. Wśród klientów firmy ALPINA jest ponad tysiąc najlepszych restauracji, handlowców oraz indywidualnych odbiorców wina na całym świecie.

Zdjęcia: Alpina