MotoNews.pl

Honda Civic hatchback na Poznań Motor Show 2017

03 kwietnia 2017

Marka, model | ,
2017-Honda-Civic-hatchback

Po raz kolejny polskie przedstawicielstwo Hondy zaprezentuje swoją ofertę podczas targów motoryzacyjnych w Poznaniu. Impreza potrwa od 6 do 9 kwietnia 2017 r. Największą część ekspozycji firma poświęci 10-tej generacji Civica – modelowi, który dla wielu europejskich klientów jest synonimem Hondy. Zaprezentowany on zostanie w dwóch wersjach nadwoziowych – Honda Civic hatchback oraz Honda Civic sedan, a także w usportowionej odmianie oznaczonej symbolem Type R.

Honda Civic hatchback

Honda Civic hatchback wyróżnia się dynamiczną, opływową sylwetką odzwierciedlającą założenia nowej strategii stylizacyjnej Hondy. Kładzie ona nacisk na uwidocznienie sportowego ducha marki. Sprzedaż 5-drzwiowego Civica rusza właśnie w całej Europie. Klienci mają do wyboru dwa zupełnie nowe, turbodoładowane silniki benzynowe. Jeden o pojemności 1,0 litra (129 KM) i drugi o pojemności 1,5 litra (182 KM). po ok. sześciu miesiącach do gamy dołączy diesel o pojemności 1,6 litra.

Honda Civic sedan

Civic w wersji czterodrzwiowej to oferta dla zwolenników nieco bardziej dystyngowanego charakteru nadwozia. Nie pozbawiono go jednak sportowych cech, tak charakterystycznych dla 10 generacji modelu. Civic sedan będzie oferowany w Europie od maja tego roku. Targi poznańskie będą więc dla Hondy okazją do świętowania jego oficjalnej polskiej premiery. Początkowo model ten dostępny będzie z większą z nowych turbodoładowanych jednostek (1,5 l; 182 KM). W późniejszym terminie – także z silnikiem wysokoprężnym.

Honda Civic Type R

Honda Civic Type R w wersji produkcyjnej zadebiutowała w Europie na początku marca, podczas tegorocznego salonu samochodowego w Genewie. Jejj polską odsłonę zaplanowano właśnie na Motor Show 2017. Model powstał w oparciu o wieloletnią tradycję i doświadczenie Hondy w budowie niezwykle mocnych hot hatchy i stanowi szczytowe osiągnięcie firmy w zakresie osiągów.

Civic Type R otrzymał 2-litrową turbodoładowaną jednostkę benzynową. Oferuje ona 320 KM mocy maksymalnej oraz maksymalny moment obrotowy wynoszący 400 Nm. Ten niezwykły pojazd zaprojektowano z myślą o znakomitym prowadzeniu i dostarczaniu radości z jazdy zarówno po drogach publicznych, jak i na torze wyścigowym. Produkcja nowego usportowionego Civica ruszy już latem bieżącego roku.

Pozostałe modele Hondy na Poznań Motor Show

Tłem dla nowej gamy Civica będą modele Hondy obecne na rynku od jesieni 2015 roku – Jazz i HR-V oraz znany od lat i ceniony przez klientów SUV tej marki – CR-V. Ponadto, na stoisku Hondy pojawią się również akcenty sygnalizujące, iż firma ta nie tylko sprowadza do Polski samochody, ale również popularne i cenione na całym świecie motocykle. Ekspozycję uatrakcyjnią zatem takie modele jednośladów, jak: Fireblade, X-ADV, Africa Twin i CB1100.

Stoisko Hondy będzie zlokalizowane w pawilonie nr 5.

Zdjęcia: Honda