MotoNews.pl

Audi R8 Coupe w limitowanej wersji “Audi Sport”

14 kwietnia 2017

Kategoria | Premiery  Targi
Marka, model | ,
Audi-R8-Coupe 10

Srebro, czerwień i czerń, to kolory Audi Sport, a zarazem kolory nowej, limitowanej wersji Audi R8 Coupe – “Audi Sport”. Wraz z wyjątkowymi elementami kokpitu i karoserii, barwy te podkreślają sportowego ducha pojazdu. Pierwszy pokaz tego ekskluzywnego, wyczynowego samochodu sportowego odbędzie się podczas New York International Auto Show. Ilość wyprodukowanych egzemplarzy ograniczono do 200 sztuk, a zamawiać go będzie można już w maju 2017.

Audi R8 Coupe – awangarda z Ingolstadt

Audi R8, to sportowa awangarda marki z Ingolstadt – zarówno w ruchu ulicznym, jak i na torze wyścigowym. W jego genach kryje się wiedza i doświadczenie pozyskane dzięki wielu sukcesom, które Audi Sport odnosiło przede wszystkim w wyścigach długodystansowych.

„Rok 2016 był rokiem najbardziej obfitującym w sukcesy w całej historii Audi Sport customer racing” – mówi Stephan Winkelmann, szef Audi Sport GmbH. „Audi R8 LMS wywalczyło dla nas 24 tytuły, 85 zwycięstw i ponad 100 innych miejsc na podium.”

Ekspresyjna gra kolorów: srebrnego, czerwonego i czarnego oraz ekskluzywne wyposażenie wnętrza, wnoszą do limitowanej edycji „Audi Sport” jeszcze więcej sportowego ducha. Kolory lakieru, to: srebrny Florett – matowy lub błyszczący oraz czarny Mythos i biały Ibis. Niezależnie od tego, jaki kolor karoserii wybierze klient, boczne wloty powietrza i lusterka boczne w kolorze czerwonym Brillant tworzą mocny kontrast i są jedną z charakterystycznych cech tego modelu. Klasę pojazdu podkreślają ponadto przedni spojler, osłona chłodnicy Singleframe oraz dyfuzor, wszystkie w kolorze czarnym Titan. Trapezoidalne osłony końcówek rur wydechowych utrzymane są w błyszczącej czerni, podkreślając w ten sposób dynamiczną stylistykę pojazdu.

Audi Sport GmbH wyposażyło limitowaną wersję Audi R8 w 20-calowe felgi z kutego aluminium z oponami w rozmiarze 245/30 z przodu i 305/30 z tyłu. Koła o przykuwającej wzrok stylistyce 10 ramion ułożonych w skrzyżowane litery Y, polakierowano w lśniącym antracytem kolorze czarnym. Dzięki srebrnym obręczom, są one jeszcze bardziej zauważalne. Wyjątkowy element stylistyczny, to logo Audi Sport umieszczone na lakierowanych na wysoki połysk kołnierzach felg. Zaciski potężnych stalowych hamulców tej wersji Audi R8 V10 lśnią polerowaną na wysoki połysk czerwienią, natomiast zaciski wersji plus, gdzie znajdziemy ceramiczne tarcze hamulcowe, mają kolor antracytu.

Wnętrze Audi R8 Coupe

Wnętrze wita kierowcę i pasażera podświetlanymi progami. Umieszczone na nich aluminiowe, ozdobne nakładki noszą logo Audi Sport z charakterystycznym czerwonym rombem, a napis „1/200” podkreśla ekskluzywny charakter modelu. Wnętrze samochodu kolorystycznie dopasowano do jego wyglądu zewnętrznego. Tapicerka drzwi oraz sportowe fotele są wyściełane skórą Feinnappa w kombinacji dwóch kolorów – czerni i pełnej ekspresji czerwieni. Na oparciach foteli wytłoczono symbol R8. To kolejny element charakterystyczny wyłącznie dla tej limitowanej wersji. Kontrastowe, srebrne przeszycia zdobią kierownicę i tapicerkę drzwi oraz foteli.

Sportowy charakter pojazdu podkreślają dekoracyjne panele z lśniącego karbonu. Umieszczono je między innymi w obudowie Audi virtual cockpit, na nawiewach i na konsoli środkowej. Skórzana, trójramienna kierownica Performance ze spłaszczonym u dołu kołem, to element wyposażenia standardowego edycji specjalnej. Pokryte czarną skórą koło kierownicy u dołu zdobi emblemat R8, a „na godzinie dwunastej” szeroki pasek w kolorze ekspresyjnej czerwieni, podkreślający wyścigowe dziedzictwo modelu. Oznaczenie to, podczas sportowej jazdy pomaga kierowcy ustawić kierownicę ponownie w położeniu środkowym.

Mocny i pełen charakteru, montowany centralnie silnik V10, uruchamia się przy pomocy przycisku na kierownicy. Drugi przycisk, umieszczony po przeciwnej stronie, obsługuje ustawienia systemu wyboru dynamiki jazdy Audi drive select. Dwa dodatkowe przyciski oraz obrotowy przełącznik, służą do sterowania klapami układu wydechowego i włączania trybu Performance z dodatkowymi programami jazdy: dry, wet i snow. Dzięki nim z jeszcze większą precyzją można dopasować sposób prowadzenia samochodu do warunków panujących na drodze.

Limitowaną do 200 egzemplarzy edycję modelu R8 Coupé „Audi Sport“ będzie można zamawiać już w maju 2017. Dostawy rozpoczną się późnym latem 2017.

Zdjęcia: Audi