MotoNews.pl

Nowy Nissan LEAF już wkrótce

22 maja 2017

Marka, model | ,
New-Nissan-Leaf

Jak przekonuje nas japoński producent, już wkrótce świat będzie mógł podziwiać zupełnie nowa odsłonę modelu Nissan LEAF. Na razie jednak Nissan postanowił jedynie narobić nam apetytu i  opublikował jedną graficzną zapowiedź nowej odsłony elektrycznego auta. Zachęca też swoich fanów enigmatycznym hasłem: “Bądź krok przed innymi, śledź #ElectrifytheWorld.  Kolejny rozdział inteligentnej, bezemisyjnej mobilności rozpocznie się już wkrótce.”

Nissan LEAF

Nissan jest pionierem rynku pojazdów elektrycznych. W 2010 roku wprowadził do sprzedaży pierwszy na świecie produkowany na masową skalę elektryczny model LEAF. Obecnie Nissan LEAF jest najlepiej sprzedającym się samochodem elektrycznym na świecie. Łącznie sprzedano 260 000 sztuk, a ich kierowcy na całym świecie przejechali już trzy miliardy kilometrów.

Nissan w Europie

Nissan posiada jedną z najbardziej kompleksowych ofert w Europie spośród producentów samochodów pochodzących z innych kontynentów. Firma zatrudnia ponad 17 000 osób w ramach swoich lokalnych działań w zakresie projektowania, badań i rozwoju, produkcji, logistyki oraz sprzedaży i marketingu. W ubiegłym roku w zakładach Nissana w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Rosji wyprodukowano ponad 660 000 samochodów, w tym wielokrotnie nagradzane crossovery, pojazdy użytkowe oraz Nissany LEAF, najpopularniejszy samochód elektryczny na świecie. Wizja inteligentnej mobilności Nissana wyznacza kierunek prac firmy nad nowymi produktami i technologiami, a kompleksowe podejście do mobilności przyszłości określa najważniejsze decyzje firmy dotyczące sposobów zasilania pojazdów, ich prowadzenia oraz integracji ze społeczeństwem. Nissan stara się zdobyć pozycję najbardziej pożądanej marki azjatyckiej w Europie.

Zdjęcia: Nissan