MotoNews.pl

Otwarcie zamówień na nowego Fiata 500 Anniversario

05 lipca 2017

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
170629 Fiat 500-Anniversario 05

Zawsze wierny w najistotniejszych cechach, Fiat 500 często ukazywał się w różnych, lecz zawsze ekskluzywnych stylach: jest to jeden z sekretów jego wiecznej młodości. Jego wzornictwo jest ciągle niepowtarzalne i rozpaliło wyobraźnię artystów i projektantów mody tworzących jego eleganckie, ekskluzywne i sportowe interpretacje. Niezwykle istotnymi seriami specjalnymi były na przykład: „500C by Gucci”, „500 by Diesel”, a ostatnio 500 Riva, „The Smallest Yacht in the world”. Różne twórcze dziedziny, które z powodzeniem złączyły się w postać uwielbianego, inspirującego i uroczego samochodu.

Fiat 500 – 60. urodziny wyjątkowego modelu

Co może być lepszym pomysłem, niż uczczenie tej niezwykłej okazji 60. urodzin wyjątkowego modelu jego nową serią specjalną? Po limitowanej i numerowanej serii Fiata 500, poświęconej 60. rocznicy istnienia i zaprezentowanej na Salonie Samochodowym w Genewie, która jest wyrazem uznania dla najbardziej ekskluzywnego oblicza 500, teraz mamy Fiata 500 Anniversario, którego można zamawiać już od 29 czerwca i który nawiązuje do prawdziwego demokratycznego „ducha” tego samochodu.

To właśnie 4 lipca 1957 roku ten „wielki, mały samochód “, symbol samochodu dla mas, został wyprodukowany w Turynie. Jego sukces został powtórzony w 2007 roku, a następnie w 2015, kiedy to został sprzedany dwumilionowy egzemplarz tego auta, kolejny przełomowy moment w historii Fiata 500. Fiat 500 Anniversario jest prezentem, jaki 500 robi swoim fanom w formie serii specjalnej, oferującej bogate wyposażenie za przystępną cenę.

Fiat 500 Anniversario jest dostępny zarówno w wersji hatchback, jak i cabrio i jest wyrazem uznania dla stworzonej w 1957 roku włoskiej ikony w postaci współczesnej interpretacji stylistycznej cech, które rozsławiły ten samochód w erze „Dolce Vita”.

Zachowanie charakterystycznego wzornictwa

Stylistyczne detale tworzą nowoczesną interpretację wielkiego protoplasty, z zachowaniem jego charakterystycznego wzornictwa.

Nowa edycja specjalna nawiązuje swoim wyglądem do aut z lat 60. XX w. i powraca do niektórych charakterystycznych elementów samochodu, jak dwa nowe specjalne kolory nadwozia, inspirowane kolorystyką ponadczasowych ikon, chromowane akcenty na pokrywie silnika i obudowach lusterek, legendarne loga Fiata i 16″ felgi aluminiowe w stylu vintage lub, jako alternatywa, felgi przypominające klasyczne, stare koła samochodowe. Dopełnieniem elegancji samochodu jest umieszczona na pokrywie tylnej, zapisana kursywą nazwa „Anniversario”.

Każdy detal wnętrza jest tak zaprojektowany, by uchwycić beztroski styl i klimat lat 60. XX w., ale w innowacyjnej odsłonie. Nowe siedzenia z tkaniny z poziomymi pasami idealnie pasującymi do stylistyki lat 60., lamówki oraz haftowane logo 500 logo dopasowane do kolorów nadwozia, pomarańczowego Sicilia i zielonego Riviera, faktycznie przywołują na myśl czasy „Dolce Vita”. Fiat 500 zawsze wyglądał wyjątkowo i niepowtarzalnie, a wersja wyposażenia Anniversario przejmuje jego niezwykłą dynamikę i werwę, wyraźnie odzwierciedlającą się w desce rozdzielczej, utrzymanej w kolorze nadwozia. Wyjątkowe przywiązanie marki do dbałości o szczegóły odzwierciedla się też w logo „Anniversario”, wyhaftowanym w kontrastującym odcieniu na dywanikach podłogowych.

Technologie najnowszej generacji

Swój dynamizm ten motoryzacyjny 60-latek zawdzięcza najnowszej generacji technologii: o ile wygląd nawiązuje do epoki „Dolce Vita”, o tyle z technologicznego punktu widzenia, nowy Fiat 500 Anniversario oferuje wszystko, co najlepsze pod względem komfortu i możliwości kontaktu ze światem. Klienci mogą korzystać z pakietu UconnectTM Link Plus, który obejmuje system Uconnect HD LIVE z dotykowym, 7-calowym ekranem, podłączenia do Apple Car Play i Android AutoTM oraz nawigację z mapami Tom Tom.

Wersja dostępna jest z silnikiem 1.2 o mocy 69KM.

Zdjęcia: Fiat