MotoNews.pl

Mitsubishi Motors prezentuje MPV nowej generacji

07 sierpnia 2017

Kategoria | Premiery
Marka, model |
Mitsubishi-MPV 6

Mitsubishi Motors Corporation (MMC) świętuje światowy debiut nowej generacji modelu MPV, który będzie gwiazdą stoiska koncernu na 25. Międzynarodowym Salonie Samochodowym GAIKINDO w Indonezji (GIIAS) *, który odbędzie między 10 a 20 sierpnia w Dżakarcie. MPV powstaje w nowej, indonezyjskiej fabryce w prefekturze Bekasi, w prowincji Zachodnia Jawa. Sprzedaż tego modelu na indonezyjskim rynku rozpocznie się jesienią 2017 roku. Podczas wystawy Mitsubishi ogłosi też nazwę nowego modelu.

Światowa premiera MPV nowej generacji

MPV nowej generacji łączy w sobie najlepsze cechy samochodów typu SUV i MPV: wytrzymałość i przestronność, charakter i komfort podróżowania, styl i funkcjonalność, a wszystko to w odważnym stylu, który może się spodobać klientom na całym świecie.

Nowy model MPV zbudowano tak, by zadowolić najbardziej wymagających użytkowników samochodów tej klasy w Indonezji. W komfortowych warunkach może nim podróżować do siedmiu pasażerów, dysponując mnóstwem przestrzeni oraz miejscem na bagaż lub ładunek, a wszystko to w konkurencyjnej cenie. MPV nowej generacji zapewnia największą w swojej klasie przestronność**, dzięki możliwościom aranżacji wnętrza, z łatwym dostępem do wygodnych siedzeń trzeciego rzędu, a także przestronnym przedziałem bagażowym. Wszystko w duchu japońskiego rzemiosła monozukuri.

Wprowadzając kolejną generację MPV, MMC wchodzi na dynamicznie rozwijający się, indonezyjski rynek MPV z ofertą, której nie sposób się oprzeć: samochodem, łączącym najlepsze cechy modeli typu MPV i SUV, z elegancką stylistyką, bogatym wyposażeniem i w konkurencyjnej cenie.

Charakterystyczny styl modelu łączy w sobie, rozpoznawalne na pierwszy rzut oka, typowe linie SUVów Mitsubishi i samochodów klasy MPV, a także znakomite prowadzenie i dynamikę jazdy z oszczędnością paliwa. Napędzany silnikiem 1.5L z manualną lub automatyczną skrzynią biegów, nowy MPV sprawdzi się podczas stromych podjazdów, nawet z siedmioma osobami na pokładzie.

* 10 sierpnia to dzień prasowy. Wystawa jest otwarta dla publiczności od 11 do 20 sierpnia. Konferencja prasowa MMC odbędzie się na stoisku MMC od godz. 16:00 czasu lokalnego.
** Indonezyjska klasa małych aut MPV, napędzanych silnikami o pojemności do 1.5 l. Od 24 lipca 2017, wewnętrzne badania.

Wiodące w klasie wymiary nadwozia

Nowy model jest szerszy i większy, niż przeciętne MPV w tej klasie. Długością i szerokością dominuje nad wieloma konkurentami.

Stylowy i mocny wygląd

Model nowej generacji łączy w sobie stylowe i przestronne linie MPV z mocnymi i dynamicznymi liniami SUV-a.

Charakterystyczny przód “DYNAMIC SHIELD” łączy atrakcyjną stylistykę z funkcją ochrony pasażerów i pieszych. Szerokie błotniki podkreślają mocny charakter SUV-a. Nowy MPV ma trójstopniowe oświetlenie, diody LED świateł pozycyjnych, umieszczone wysoko na krawędzi maski silnika nie tylko dobrze wyglądają, ale też sprawiają, że samochód jest bardziej zauważalny. Główne reflektory zamontowano niżej, a lampy przeciwmgielne umieszczono bardzo nisko, w dolnej krawędzi zderzaka.

Przestronne, mądrze urządzone wnętrze

Największą w klasie przestrzeń w kabinie nowej generacji MPV oraz najlepszy układ siedzeń dopełnia obszerna przestrzeń na bagaż. Umiejscowienie foteli zapewnia każdemu z podróżujących mnóstwo miejsca i przestrzeni nad głową oraz łatwy dostęp do trzeciego rzędu komfortowych siedzeń.
Bezkluczykowy System Dostępu (KOS) umożliwia otwarcie pojazdu i uruchomienie silnika, gdy klucz znajduje się w kieszeni kierowcy. Klucz KOS komunikuje się bezprzewodowo z pojazdem, umożliwiając za jednym dotknięciem przycisku zdalnie włączanie świateł pozycyjnych, co może okazać się bardzo pomocne na dużych parkingach. Wygodne opuszczenie auta wspomagają światła, które pozostają włączone przez 30 sekund po wyjściu z samochodu w nocy.

Znakomite osiągi

MPV nowej generacji jest napędzany 16-zaworowym silnikiem benzynowym 1.5L z elektronicznym układem sterowania pracą zaworów MIVEC (Mitsubishi Innovative Valve timing Electronic Control), dla zapewnienia dużej mocy i niskiego zużycia paliwa. Silnik przystosowano do współpracy zarówno z ręczną, jak i automatyczną skrzynią biegów.
Nowy model ma największy w klasie prześwit 205 mm (przy 16-calowych kołach) Jednocześnie można cieszyć się najwyższym poziomem komfortu i stabilnością jazdy, dzięki dużej wytrzymałości nadwozia i zoptymalizowanemu zawieszeniu, które wyróżnia pojazd na tle obecnych MPV. Wnętrze zapewnia wygodną podróż, izolując od hałasu i nie zmuszając pasażerów do podnoszenia głosu w trakcie rozmowy.

Dane techniczne (modeli prezentowanych na Salonie Samochodowym GAIKINDO):

  • Długość x Szerokość x Wysokość (mm) 4475 x 1750 x 1700*4
  • Prześwit (mm) 205 (przy 16-calowych kołach)
  • Silnik 1.5 L
  • Skrzynia biegów 5-biegowa manualna lub 4-biegowa automatyczna
  • Napęd Silnik umieszczony z przodu, przedni napęd