MotoNews.pl

Motoclassic Wrocław 2017 – Porsche zaprezentowało kamienie milowe

23 sierpnia 2017

Porsche-Motoclassic-Wroclaw-2017 15

19 i 20 sierpnia w zamku Topacz pod Wrocławiem po raz kolejny odbyły się targi aut zabytkowych Motoclassic Wrocław 2017. Z tej okazji Porsche przygotowało stoisko pod hasłem „Doskonałość wyprzedza schematy”. Na wystawie znalazły się auta, które zapisują się na kartach historii marki i motoryzacji jako kamienie milowe.

 

 Porsche na Motoclassic Wrocław 2017

Porsche przygotowało dla gości tegorocznego Motoclassic Wrocław wyjątkową ekspozycję, której rdzeniem było Porsche 918 Spyder – supersamochód o napędzie hybrydowym – auto, które od 2013 roku aż do dzisiaj jest najszybszym samochodem na seryjnych oponach na Północnej Pętli toru Nürburgring.

Z jednej jego strony ustawione zostały auta wyścigowe, które zapisały się w najwyższej randze w historii motorsportu Porsche: wypożyczone z Porsche Museum Porsche 917, którego jedna z wersji po raz pierwszy dla Porsche sięgnęła po najwyższe trofeum w legendarnym 24-godzinnym wyścigu we francuskim Le Mans; zaraz obok pierwszego zwycięzcy tego długodystansowego wyścigu zaprezentowany został model Porsche 919 Hybrid – samochodu wyścigowego, który aż trzykrotnie – w 2015, 2016 oraz 2017 roku zwyciężał w Le Mans. W drugiej części wystawy zwiedzający mieli okazję zobaczyć najnowsze odsłony topowych wersji słynnego Porsche 911 – GT3 oraz Turbo S Cabriolet.

W tym roku targi Motoclassic Wrocław odbyły się już po raz siódmy – tradycyjnie, w Zamku Topacz. Tegoroczną wystawę odwiedziło ponad 15 000 pasjonatów motoryzacji.

Zdjęcia: Porsche