MotoNews.pl

Skoda Kodiaq Laurin&Klement zadebiutuje w Genewie

16 lutego 2018

Kategoria | Premiery  Targi
Marka, model | ,
Skoda-Kodiaq-Laurin-Klement-2018 3

Skoda przedstawi nową, topową wersję modelu Kodiaq na tegorocznej edycji targów motoryzacyjnych w Genewie. Imponujące 19-calowe obręcze kół ze stopów metali lekkich oraz przeprojektowane zderzaki to jedne z wyróżników nowej wersji największego SUV-a w ofercie Skody. W wariancie Laurin&Klement wnętrze przykuwa wzrok skórzaną tapicerką i unikalnym dekorem deski rozdzielczej.

Skoda Kodiaq Laurin&Klement

Wraz z modelem Kodiaq w wersji Laurin&Klement w SUV-ie pojawią się nowe jednostki silnikowe: 1.5 TSI o mocy 110 kW (150 KM) oraz 2.0 TSI, którego moc wzrasta ze 180 KM do 190 KM. Dwie najsilniejsze jednostki (2.0 TSI, 2.0 TDI), współpracujące z automatyczną skrzynią DSG, dostępne są standardowo z inteligentnym napędem 4×4. W wersjach 4×4 model wyposażony jest także w DCC – czyli adaptacyjne zawieszenie.

Skoda Kodiaq w wersji Laurin&Klement to odzwierciedlenie pełni kompetencji marki w segmencie SUV. Niezrównaną przestronność połączono z eleganckim wykończeniem: m.in. skórzaną tapicerką z emblematem „Laurin&Klement” na oparciach foteli, dekorem deski rozdzielczej (Piano Black), stalowymi nakładkami na pedały oraz oświetleniem Ambiente.

Na liście wyposażenia standardowego znaleźć można także m.in. elektrycznie sterowany fotel kierowcy z funkcją pamięci, system nawigacji Columbus, dźwiękochłonne szyby boczne z przodu, AREA VIEW CAMERA – system kamer 360° i topowy system audio (Sound System Canton).

Zdjęcia: Skoda