MotoNews.pl

Senner Tuning White Beast

06 kwietnia 2010

Kategoria | Tuning
Marka, model | ,
Senner Tuning White Beats 10

Niemieckie firmy tuningowe z upodobaniem zajmują się ulepszaniem pojazdów rodzimych marek. Do tego grona należy także Senner Tuning AG z Ingelheim – najnowsze dzieło specjalistów z tej spółki to przeróbka Audi S5 z silnikiem V8 FSI.

Pakiet zmian obejmuje zarówno poprawę wyglądu i aerodynamiki auta, jak i przeróbki pod maską. Autorom nie brakuje pewności siebie, ponieważ swoją wersję Audi S5 ochrzcili mianem „Białej Bestii”.

Jak według Niemców wygląda prawdziwa bestia? Ma nowy spojler przedni pochodzący z modelu RS5, nową kratkę chłodnicy, światła LED w tyle i zderzaki o karbonowym wyglądzie. Zawieszenie obniżono o niecałe 4 cm, a koła ubrano w opony Hankook Ventus S1 Evo o wymiarach 255/30 z przodu i 295/25 w tyle, ozdobione 21-calowymi felgami z lekkich stopów. We wnętrzu zastosowano wykończenia z włókna węglowego.

Standardową moc silnika 349 KM podwyższono do 384 KM, a maksymalny moment obrotowy z 440 do 474 Nm. Prędkość maksymalna, jaką ulepszony silnik może nadać pojazdowi, to 285 km/h.

Zdjęcia: Senner Tuning AG